שיווק ופרסום

אושר סופית: חובת כתוביות גם בפרסומות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שידורי טלוויזיה (כתוביות ושפת סימנים) (תיקון מס' 8), התשע"ז-2017, של ח"כ עיסאווי פריג'.

מוצע לבטל את הפטור הקבוע כיום בסעיף 10(ח) לחוק, לפיו הוראות החוק לא יחולו על תשדירי פרסומת שאורכן אינו עולה על 5 דקות. מוצע לקבוע כי תשדירי פרסומת יהיו מלווים בכתוביות ו-5% מהם יהיו מלווים בתרגום לשפת סימנים. כמו כן, מוצע לקבוע כי תשדיר שירות לציבור יהיה מלווה בכתוביות. בדברי ההסבר נכתב: "לקויי השמיעה מודרים הלכה למעשה מהפרסום בטלוויזיה, וכל הפסקת פרסומות הופכת בעבורם לתזכורת לשונותם ולנכותם. דווקא השידורים הקצרים ביותר, אלו שהכי קל להכין כתוביות בעבורם, הוחרגו מתחולת החוק ואת אי ההיגיון הזה מבקשת הצעת החוק לתקן."

ח"כ פריג': אני מכריז בזאת שאחרי 4 שנים כחבר כנסת נכנסתי לספר החקיקה של מדינת ישראל, זה רגע מרגש. 10% מאזרחי מדינת ישראל הם כבדי שמיעה החוק הזה מאפשר להם סוף סוף ליהנות מכל רגע שהם צופים בטלוויזיה. גם למוגבלים בשמיעה יש את הזכות לראות את הפרסום. אנחנו מדברים כל הזמן על נגישות והנגישות למדיה היא גם סוגיה חשובה. 33 תמכו בהצעה ללא מתנגדים.

מנכ"לית ארגון כבדי השמיעה והמתחרשים בקול, ורדית דנציגר, אמרה כי "מדובר על 13% מהאוכלוסייה שמצליחה לראות שידורים חיים ותוכניות, אבל כשעוברים לפרסומות היא מקבלת תזכורת למגבלה שלה. עלות הוספת כתוביות לפרסומות נעה בין 300 שקלים ל-1,000 שקלים לסדרת פרסומות וזאת תוספת זניחה לעומת עלות הפקת פרסומת שעומדת על עשרות אלפי שקלים".

קראו עוד: ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעה להחיל את החובה על פרסומות של דקה ומעלה – היו"ר כבל הבהיר שהכוונה להחיל את ההצעה על כל תשדירי הפרסומת

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close