עסקים וסטארט-אפ

סטארטאפ ישראלי מציג: מערכת ביתית לגידול ירקות אורגניים וצמחי נוי בסלון ובמטבח

מעתה לא חייבים לכתת רגליים אל חנויות הטבע כדי לרכוש ירקות אורגניים. אין גם צורך לקנות שוב ושוב עציצים לקישוט הבית.

המערכת החדשה, מתוצרת אורבנייצ'ר (Urbanature) הישראלית – מאפשרת לכל מי שחפץ בכך לגדל ירק למאכל, אפילו בסלון, וליהנות מאווירה קסומה של טבע, צמחי נוי ומרפא. הגידול מאפשר לכל בני המשפחה ליהנות מטעמם של ירקות הישר מהשיח אל הצלחת, כמו גם מתרומה משמעותית לסביבה.

מאחורי אורביינצ'ר עומדים רונן צור , יזם ישראלי ואיש הייטק, וגיל הכהן, קבלן שיפוצים, שהגיעו לתחום הגידול ההידרופוני לגמרי במקרה, אך מהר מאד זיהו נישה וצורך שאיש לא טיפל בהם בצורה נאותה עד כה בישראל.

ניתן לגדל בבית כמעט כל צמח ומזון, ולשדרג פלאים את איכות החיים במרחב הפרטי שלנו. בין הגידולים שהוא מציין נמנים נענע, קייל וזעתר המעשירים כמעט כל מנה, אך אנשים מגדלים בביתם בשיטת גידול זו גם חסה, שום, כרישה, סלק, מלפפון, ואפילו כרובית וארטישוק.

"הגידול ההידרופוני הביתי מאד נפוץ בחו"ל. זהו טרנד מטורף שסוחף אחריו מאות אלפי שוחרי סביבה ברחבי העולם" אומר צור, מנהל השיווק של אורבנייצ'ר. לדבריו, השיטה ההידרופונית, שמיושמת ומפותחת אפילו בנאס"א על מנת לאפשר חקלאות בחלל – מאפשרת לגדל כמעט את כל סוגי הצמחייה ללא אדמה, ובאמצעות מערכות השקיה ותאורה מלאכותיות.

לדברי צור, היתרונות הסביבתיים והבריאותיים של הגידול ההידרופוני ניכרים לעין. מדובר על שיטת גידול כמעט ללא שימוש בחומרי הדברה. כתוצאה מכך הצרכנים יודעים בוודאות מה הם מכניסים לפה – ולא חייבים לסמוך על הבטחות המשווק.

מערכות התאורה מבוססות על טכנולוגיית לד חסכונית בחשמל – שמאפשרת לגדל את כל הזנים ללא תלות בעונה ובמזג אוויר. הגידול ההידרופוני לא מזהם את הקרקע, אין לו תוצרי לוואי משמעותיים – ולכן הוא לא פוגע באיכות הסביבה.

לדברי צור, אחת מהמערכות הגידול הביתיות שמשווקת אורבנייצ'ר מאפשרת סימביוזה מלאה בין דגי נוי לגידולים חקלאיים. המערכת הסלונית נראית כמו שפע של צמחיית עציצים שבתוכה משתלב אקווריום יפיפה. למעשה ההשקיה עוברת סינון של הצמחים, הצורכים כמעט אך ורק חומרים אורגניים שנפלטים מהדגים – ולהיפך – מי האקווריום מטוהרים מצואת הדגים באמצעות הצמחים שבמערכת – וכך למעשה כמעט ואין צורך לדשן או לסנן את המים.

יתרון נוסף של המערכת הוא במחשוב ההשקיה והתאורה. לדברי צור, הגידול ההידרופוני דורש בתחילה הדרכה, אך בהמשך ניתן לתכנת את המערכת כך שתפעל כמעט על טייס אוטומטי. הדבר מאד משמעותי לאנשים שנעדרים מהבית לתקופות ארוכות, וטסים הרבה לחו"ל. אין צורך לדאוג שמישהו ישקה את העציצים – המערכת הביתית מתוכנתת לעשות זאת בעצמה – לאורך ימים ושבועות.

"די לעציצים" אומר צור. "הטרנד החדש בבתים של אוהבי טבע ומביני עניין הוא להנביט ולגדל את צמחי הנוי והירק אצלם בסלון, במקום לתרום, בעקיפין, לזיהום הקרקע והאוויר ברכישת עציצים ואדניות מן המוכן".

לדבריו, לא רק שמדובר בתרומה של ממש למראה הסלון, אלא מתן ערך ממשי ללכידות משפחתית וחברתית, כאשר הצמחייה ההידרופונית מחליפה את מדורת השבט המסורתית ומושיבה יחדיו סב, הורה, ילדים ונכדים. אלה, זוכים לחוויה חינוכית ולימודית חשובה מעין כמותה לדורות הבאים – שאולי, בעתיד, ייאלצו לגדל בעצמם ירקות בחלל.

גידול ירקות אורגניים בסלון. צילום: אורבינייצ'ר
גידול ירקות אורגניים בסלון. צילום: אורבינייצ'ר

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close