נדל"ן

פרויקט דיור ציבורי לגיל הזהב הגדול ביותר בארץ נחנך באשקלון

בניית שלושה מגדלים חדשים המיועדים לדיור ציבורי יצאו לדרך, במעמד שר הבינוי ושיכון, יואב גלנט ויו"ר הסוכנות היהודית, מר נתן שרנסקי.

ביום רביעי בשבוע שעבר הונחה אבן הפינה באשקלון לפרויקט דיור גיל הזהב הגדול ביותר שנבנה בישראל: 471 יחידות דיור שייבנו על ידי הסוכנות היהודית באמצעות חברת עמיגור לטובת ניצולי שואה, עולים חדשים וּותיקים, כחלק ממיזם חסר תקדים בהיקפו שמובילים משרד הבינוי והשיכון והסוכנות היהודית.

הפרויקט ממוקם בחזית רח' בן-גוריון, בכניסה המרכזית לעיר ומשמש שער כניסה לעיר. הפרויקט, בסדר גודל של 471 יחידות, הינו חלק ממיזם ענק של הסוכנות היהודית ומשרד הבינוי השיכון לבנייה מיידית של כ-2,650 יחידות דיור ציבורי ברחבי הארץ.

במקום מתוכננים לבנות 3 בניינים בני 20 קומות, ובהם 471 יחידות דיור בנות 40 מ' כל אחת. בכל דירה ייבנה ממ"ד לביטחון הדיירים מעצם קרבתה של העיר אשקלון לרצועת עזה. כמו כן יבנה מועדון לדיור גיל זהב . הדיירים במתחם יזכו לפעילות חברתית ענפה- חוגים, חגים, טיולים, פעילויות תרבות, הצגות וכדומה. במגרש כ 48 חניות, פיתוח נופי, גינון קהילתי, ומגרש משחקים הפתוח לרווחת הציבור הרחב.

עמיגור תנהל ותפעיל את המבנים

עמיגור, חברת בת של הסוכנות היהודית, המתמחה בבנייה ובהפעלה של דיור ציבורי איכותי בהיקפים גדולים בפריסה ארצית, תנהל את הקמת המבנים ואת הפעלתם לתקופה של 40 שנה לפחות.

במסגרת המיזם, יוקמו ברחבי הארץ 2,650 יחידות דיור ציבורי, למען זכאי משרד הבינוי והשיכון ומשרד הקליטה. עלותה הכוללת של התוכנית היא כ-1.5 מיליארד ש"ח, במימון משותף של משרד הבינוי והשיכון ושל הסוכנות היהודית ושותפיה בקהילות היהודיות ברחבי עולם.

התוכנית מתבססת על אתרים קיימים של הסוכנות היהודית, שמצבם התכנוני מאפשר בנייה בטווח מהיר בתל אביב, בהרצליה, בנתניה, באשדוד, באשקלון, בבאר שבע, ברחובות, בירושלים, בבת ים, בלוד ועוד.

הסוכנות היהודית גייסה לאחרונה חוב בהיקף של כ-600 מיליון ש"ח מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים להשלמת המימון הנדרש לפרויקט.

שכירות ארוכת טווח

יחידות הדיור יועמדו בשכירות ארוכת טווח לקשישים, לזכאי סיוע משרד הבינוי והשיכון ומשרד הקליטה, תמורת דמי שכירות חודשיים שלא יעלו על 300 ש"ח. כמו כן צפוי שזוגות ובודדים המתגוררים כיום בדירות גדולות השייכות למאגר הקיים של דיור ציבורי, יעדיפו לעבור למבנים החדשים, ובכך יפנו את הדירות הגדולות יותר לשימוש משפחות צעירות הממתינות אף הן לדיור ציבורי הולם.

יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון: "אנו מבצעים את הצעד הראשון בפרויקט דיור 'גיל הזהב' הגדול ביותר שנבנה במדינת ישראל. זוהי מחויבות לאומית ומוסרית לדאוג לאוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל. אני גאה להוביל מהלך ראשוני זה יחד עם נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, ועם חברת 'עמיגור'. הפרויקט ייתן פתרון מידי לאוכלוסיית הקשישים, וביניהם ניצולי שואה ועולים חדשים, המחכים לדיור ציבורי מוגן שנים ארוכות. 'כבד את אביך ואת אימך' זו לא רק אחת מעשרת הדיברות ומצווה גדולה – זו דרך חיים. אנחנו מיישמים אותה היום ופועלים להמשיך כך גם בעתיד״.

נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית: "בצעד יוצא דופן, הסוכנות נוטלת על עצמה מחויבות לפרויקט ענק, בשיתוף עם משרד השיכון, כדי לתרום למציאת פתרונות למצוקת הדיור הציבורי בקרב אוכלוסיות ניצולי שואה ועולים קשישים. המאמץ העצום שהתגייסנו לו לטובת קידום הדיור הציבורי משקף את רצונה של יהדות התפוצות לסייע לחזק את החברה הישראלית מתוך תחושה עמוקה של שותפות וערבות הדדית".

אריה אביר, יו״ר מועצת המנהלים של חברת עמיגור: "בניית 471 יח״ד באשקלון מציינת מפנה ביחס המדינה לדיור הציבורי ונקודת זינוק לבניית אלפי יחידות הדיור נוספות. עמיגור גאה להוביל מהלך זה".

ראש עיריית אשקלון בפועל, תומר גלאם: "מדברים הרבה על דיור ציבורי, ואנחנו בשיתוף פעולה יוצא דופן עם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, הסוכנות היהודית וחברת עמיגור, גם פועלים בנושא. אנחנו מניחים את אבן הפינה לפרויקט חסר תקדים שישים את אשקלון על המפה בכל הנוגע לדיור ציבורי איכותי ומתקדם. יש לנו זכות לגלות מנהיגות ואחריות אישית וציבורית כלפי בני הגיל השלישי ולספק להם מענה איכותי, מתקדם ומכובד לכל צרכיהם".

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close