נדל"ן

ההגרלה הגדולה ספטמבר 2017: כך תוכלו לגשת להגרלה ולהירשם – כל מה שחשוב לדעת

שר האוצר כחלון הכריז על ההגרלה הגדולה השנייה של מחיר למשתכן: כ-12,000 יח"ד ב-22 ישובים בכל רחבי הארץ; בחודש נובמבר תיפתח הגרלה נוספת

במסגרת ההגרלה שתיפתח הלילה (א') בחצות יוגרלו סה"כ כ-12 אלף יח"ד ב-22 יישובים ברחבי הארץ ויאפשרו לאלפי זוגות צעירים ומשפחות לרכוש את דירתם הראשונה במחיר מופחת בעשרות אחוזים ממחיר השוק. הזכאים לדירה יוכלו להירשם להגרלות בשלוש ערים שונות במקביל ולשפר את סיכויי הזכייה בדירה ביישוב המועדף עליהם ובמיוחד ביישוב שבו הוא/היא בני מקום; הגרלה גדולה נוספת צפויה להיפתח בחודש נובמבר.

הזוגות הצעירים והמשפחות שיזכו בהגרלה הגדולה יקבלו זכות מוקנית לדירה בישראל במחיר מופחת במאות אלפי שקלים בממוצע ממחיר השוק. עד כה שווקו בהצלחה לקבלנים למעלה מ-45 אלף דירות במסגרת מחיר למשתכן וכ-27,00 זכאים כבר זכו בדירה. ההגרלה הגדולה מעניקה לעוד אלפי זוגות צעירים הבטחה שלטונית לדירה משלהם.

ההרשמה להגרלה הגדולה תהיה פתוחה למשך כשבועיים, הלילה (א') בחצות ועד ל-18.09.2017.

הודעות אישיות בדבר זכייתם בדירה יימסרו לזוכים ב-31.10.2017. במידה שלא מומשה הזכות לדירה במסגרת ההגרלה הגדולה של מחיר למשתכן, יוכלו הזכאים שנותרו להירשם להגרלה גדולה נוספת של אלפי יחידות דיור נוספות שצפויה להתקיים בחודש נובמבר 2017.

1. היישובים בהם מתקיימת "ההגרלה הגדולה 2 של ספטמבר 2017"

במסגרת ה-"הגרלה הגדולה" ייפתחו הגרלות בכל רחבי הארץ:

דרוםמרכזצפון
אשקלוןאור יהודהבית שאן
באר שבעבית דגןחצור הגלילית
דימונהבית שמשכרמיאל
שדרותחדרהנשר
יבנהעכו
מודיעיןקריית ביאליק
נתניהקריית טבעון
ראש העין
ראשון לציון
רמת גן
שוהם

2. השתתפות ב- מחיר למשתכן ההגרלה הגדולה ספטמבר 2017

ההגרלה הגדולה מיועדות ל-33,066 זכאי מחיר למשתכן השייכים לסדרה א' בלבד, מלבד ההגרלות בבית שמש, עכו וכרמיאל שיהיו פתוחות גם לנרשמי סדרה ב' (ביבנה, עכו וכרמיאל מדובר רק בבני המקום מסדרה ב'). כללי ההשתתפות בתוכנית זהים לאלו שחלו עד היום במחיר למשתכן ולא נעשה בהם שום שינוי. ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר ההרשמה להגרלות.

3. קביעת סדר ההגרלות

סדר ההגרלות של ההגרלה הגדולה יעשה לפי גודל היישוב בסדר יורד: מהיישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר ועד ליישוב שבו מספר התושבים הוא הנמוך ביותר, בהסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ביישובים שבהם קיים יותר מפרויקט אחד של ההגרלה הגדולה, ייקבע סדר הגרלות פנימי לפי המספר הסידורי של ההגרלה. הישובים עכו וכרמיאל יוגרלו אחרונים בסר בכדי לתת הזדמנות לבני המקום זכאי סדרה ב' להשתתף. זאת, משום שבישובים אלו מספר בני המקום זכאי סדרה א' קטן מכמות הדירות בישוב המיועדות לבני המקום.

4. חשיבות סדר ההגרלות

בעת בחירת שלושת היישובים המועדפים מומלץ לשים לב לסדר ההגרלות, מכיוון שזכייה בפרויקט אחד, תגרור הסרה מההרשמה לפרויקטים אחרים.

לדוגמא: מי ששוקל להירשם להגרלות בראשון לציון ורמת גן אך מעדיף לזכות ברמת גן, מומלץ לו להביא בחשבון שההגרלות בראשון לציון יבוצעו קודם להגרלות ברמת גן, וכך, ייתכן מצב שבו יזכה בראשון לציון, ותבוטל הרשמתו להגרלה בפרויקט ברמת גן.

5. אופן ביצוע ההגרלות וקבלת התוצאות

ההגרלות מתקיימות לפי הסדר שמופיע למעלה, בזו אחר זו. לאחר כל הגרלה יוסרו הזוכים מכל ההרשמות הנוספות שלהם לפרויקטים אחרים, הן בהגרלות שהסתיימו והן בהגרלות שטרם בוצעו.

למרות ההגרלות הרבות, כל ההגרלות ממשיכות להתבצע בהתאם לנהלים המחמירים והמוקפדים המקובלים בתכנית מחיר למשתכן על ידי מערכת ממוחשבת ללא התערבות אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוח של רואה חשבון מוסמך. כל תוצאות ההגרלה הגדולה צפויות להתפרסם ב-31.10.2017.

הזוכים יקבלו בדואר האלקטרוני הודעת זכייה, וממשתפים שלא זכו בהגרלה יקבלו מכתב המודיע על כך באופן רשמי. את התוצאות המלאות יוכלו המשתתפים למצוא כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד הפרויקט אליו נרשמו. Dira.moch.gov.il

6. הזכייה

הזוכים נדרשים להמתין בסבלנות עד לרגע שבו היזם ייצור עמם קשר. ייתכן שמשך זמן ההמתנה ייקח מספר חודשים שכן בחירת הדירה צפויה להתקיים כחודש לאחר קבלת היתר בניה מהוועדה המקומית.

על מנת להגביר את השקיפות ואת הנוחות הכללית מהתהליך יוכלו הזוכים לעקוב אחר קצב התקדמות הפרויקט כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד שם הפרויקט בו זכו.​

סדר הישובים בהגרלה:

המספרים אינם כוללים תוספת שבס/שבס כחלון אלא יחידות תב"ע בלבד (למעט 13 יח"ד בדימונה, לאחר הדיונים בוועדות התכנון יתווספו יחידות דיור נוספות).

ההגרלה הגדולה ספטמבר 2017 - יישובים ויחידות דיור
ההגרלה הגדולה ספטמבר 2017 – יישובים ויחידות דיור. קרדיט: משרד האוצר

 

סדר הגרלותישוביח"ד
1ראשון לציון2,133
2נתניה803
3באר שבע1,584
4רמת גן318
5אשקלון690
6בית שמש68
7חדרה47
8מודיעין1,474
9ראש העין256
10יבנה334
11קריית ביאליק149
12אור יהודה912
13דימונה59
14נשר32
15שדרות162
16שוהם573
17קרית טבעון228
18בית שאן114
19חצור הגלילית32
20בית דגן266
21עכו487
22כרמיאל786
סה"כ11,507

"הלילה בחצות תיפתח הגרלה של כ-12 אלף יח"ד בכל רחבי הארץ" כך הכריז שר האוצר, משה כחלון הבוקר (א') בעמוד הפייסבוק שלו.

"ההגרלה שתיפתח היום תיתן מענה לרוב משתתפי סדרה א' שעדיין לא זכו בזכות לדירה במחיר הוגן. בזמן האחרון אנחנו עדים להתקפות חסרות תקדים על התכנית מצד גורמים אינטרסנטים שרוצים להכשיל את התכנית. אותם גורמים לא רוצים שתהיה לצעירים דירה או שהם רוצים שהם יקנו דירה במחירים מטורפים. אותם גורמים חגגו פה במשך שנים והרוויחו סכומים עצומים על הגב של הזוגות הצעירים.

במסגרת התכנית אנחנו מחזירים את השפיות ומוכרים את אותן דירות במאות אלפי שקלים פחות ממחיר השוק. הדירות בתכנית הן דירות מצוינות ובאיכות הגבוהה ביותר. כל הגורמים שתוקפים את התכנית ורוצים שתיכשל לא תוקפים אותי – הם תוקפים את הצעירים והתקווה שלהם לדירה. הם רואים את הטירוף של המחירים נעצר ואת האמון של הזוגות הצעירים בתכנית והם מבינים שהחגיגה נגמרה. אנחנו לא מתכוונים לעצור את התכנית אלא להמשיך ולהעצים אותה ולשווק עשרות אלפי יח"ד נוספות. נמשיך ללא מורא וללא חשש מאף אחד."

סרטון של שר האוצר בנושא

שאלות ותשובות בנושא "ההגרלה הגדולה 2 ספטמבר 2017"

אילו יישובים משתתפים ב- ההגרלה הגדולה? - ספטמבר 2017

במסגרת התכנית ייפתחו הגרלות בכל רחבי הארץ:

צפון​: בית שאן; חצור הגלילית; כרמיאל; נשר; עכו; קריית ביאליק; קריית טבעון.

מרכז​: אור יהודה; בית דגן; בית שמש; חדרה; יבנה; מודיעין; נתניה; ראש העין; ראשון לציון; רמת גן; שוהם.

דרום:​ אשקלון; באר שבע; דימונה; שדרות.​

אני מבין שמותר להירשם להגרלות רק בשלושה יישובים. איך מתבצעת ההרשמה?

נכון, ניתן להירשם לעד שלושה יישובים בלבד. אתה יכול להירשם לכל ההגרלות באותו יישוב.

סדר ההגרלות יהיה לפי גודל היישוב – תחילה היישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר, ובסוף היישוב שבו מספר התושבים שלו הוא הנמוך ביותר (לפי קביעת למ"ס). אם יש כמה הרשמות לפרויקטים ביישוב אחד, ייקבע סדר ההגרלות לפי המספר הסידורי של ההגרלה.

עם סגירת הרישום יבצע משרד הבינוי והשיכון את כל ההגרלות ברצף. אם זכית באחד הפרויקטים תוסר מכל ההגרלות שאליהן נרשמת – הן מהגרלות שבוצעו והן מהגרלות שטרם בוצעו.

מי שרוצה להירשם להגרלות בחיפה ובטירת הכרמל, אך מעדיף לזכות בטירת הכרמל, מומלץ לו להביא בחשבון שההגרלות בחיפה יבוצעו קודם להגרלות בטירת כרמל, וכך ייתכן מצב שבו יזכה בחיפה, ולכן תבוטל הרשמתו לפרויקט בטירת כרמל.

מדוע בעצם מותר להירשם להגרלות לשלושה יישובים לכל היותר?

מותר להירשם לעד שלושה יישובים בלבד, כדי להגדיל את סיכויי הזכייה ביישובים שבהם אתם הכי מעוניינים לגור.​

האם אני חייב להירשם לשלושה יישובים או לכלל ההגרלות בכל יישוב?

לא. ניתן להירשם לשלושה יישובים לכל היותר, או לחלק מההגרלות בכל יישוב.​

האם אני חייב להירשם ליישוב שבו אני בן מקום?

בחירת היישובים שאליהם ברצונך להירשם פתוחה לחלוטין, ואינך חייב להירשם ליישוב שבו אתה בן מקום. עם זאת, יש לזכור שיש לך עדיפות ביישוב שבו אתה מוגדר "בן מקום".​

האם ההקצאה לבני מקום נשארת כפי שהייתה עד היום בתכנית מחיר למשתכן?

כן, אין שינוי. בני המקום מקבלים את ההקצאה עבורם בכל הגרלה והגרלה בהתאם להחלטות מועצת מקרקעי ישראל. מסיבה זו כדאי לך להירשם ליישוב או ליישובים שבהם אתה בן מקום.​

במקרה שזכיתי, מתי אוכל לבחור את הדירה שלי?

בחירת הדירות תתאפשר רק לאחר החלטת ועדה מקומית והשלמת ביצוע בדיקות בקרה על ידי חברת הבקרה מטעם משרד הבינוי והשיכון (כגון אישור התכניות, המפרט וחוזה המכר).

המידע לגבי התקדמות התהליכים בכל פרויקט מתעדכן באופן שוטף על ידי משרד הבינוי והשיכון באתר האינטרנט של מחיר למשתכן. לפרטים על הפרויקטים השונים לפי יישוב.​

זכיתי במקום 90 מתוך 100 דירות שהוגרלו ביישוב כלשהו. מהי משמעות הזכייה עבורי?

זכייה בסדרת ההגרלות מבטיחה לך זכות לרכישת דירה במחיר מוזל. יש לעקוב אחרי התקדמות ההליכים בפרויקט עד לקבלת ההיתר. רק לאחר החלטת ועדה מקומית תוכל לדעת מהו תמהיל הדירות ומהו מחירן, ולבחור דירה המותאמת לך.​

הוגרלתי במקום 110 בהגרלה שבה היו 100 דירות. האם יש לי סיכוי לזכות בדירה?

אם זוכים יבטלו את זכייתם, תוכל לזכות באפשרות לרכוש דירה במסגרת התכנית. אם הוועדה המקומית תאשר תוספת דירות במחיר למשתכן, הדירות הנוספות יוקצו בהתאם לסדר הזכייה בהגרלה, בהתאם לתקנון.​

זכיתי בהגרלה קודמת לפני כמה חודשים, ועדיין היזם לא יצר עמי קשר. האם אני יכול להירשם לאחת מההגרלות בסדרת ההגרלות הגדולה?

תוכל לעשות זאת, רק אחרי שתבטל את זכייתך. את ביטול הזכייה אפשר לעשות זאת באופן מקוון באמצעות אתר ההרשמה להגרלות מתוך מסך ה"הרשמה לפרויקט" או מתוך "ההגרלות שלי" באזור האישי. שים לב, הביטול עשוי להיקלט רק כעבור כמה ימים.​

אני בסדרה ב'. מתי אוכל להירשם להגרלות?

כרגע ניתנת עדיפות בהרשמה לזכאי סדרה א'. לקראת סוף שנת 2017 ייפתחו הרשמות גם לסדרה ב'.

האם מדובר בהגרלה אחת או בכמה הגרלות?

מדובר בסדרת הגרלות. לכל פרויקט תתקיים הגרלה נפרדת. עם זאת כל ההגרלות ייפתחו וייסגרו באותו היום, אך ביצוע ההגרלות עשוי להימשך כמה ימים, והתוצאות יישלחו בבת אחת למשתתפים בכל ההגרלות. ​

לא זכיתי. האם צפויות הגרלות נוספות בקרוב?

כן, בהחלט. יש עוד אלפי דירות בדרך. בנובמבר 2017 צפויה להיפתח הרשמה המיועדת לסדרה א' ולסדרה ב'. מומלץ להמשיך ולעקוב.

האם עדיין יש עדיפות לאלה שנרשמים ל-75% מן ההגרלות?

העדפת ה-75% אינה רלוונטית ב"ההגרלה הגדולה" מתוקף העובדה שהיא מאפשרת הרשמה לשלושה יישובים לכל היותר.​

כששילמתי והגשתי בקשה להירשם לתכנית הבטיחו לי שאוכל להירשם בכל יישוב, מדוע פתאום מגבילים לעד שלושה יישובים?

ההגבלה של מספר היישובים נועדה להגדיל את הסיכויים שלך לזכות ביישובים שבהם אתה באמת מעוניין לגור.​

לאיזו סדרה מיועדות ההגרלות?

ההגרלות מיועדות ככלל לזכאים השייכים לסדרה א', מלבד ההגרלות בבית שמש המיועדות גם לכל זכאי סדרה ב'.

ההגרלות ביבנה מיועדות לכל סדרה א' וכן לזכאים מסדרה ב' המוגדרים בני מקום ביישוב זה. הסיבה לכך שביבנה נפתחת ההרשמה גם לבני מקום מסדרה ב' היא שרוב בני המקום בסדרה א' ביישוב כבר זכו בהגרלות קודמות.​

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close