עסקים וסטארט-אפ

הטכניון וקרן UGC הכריזו על קרן הון סיכון בהיקף 200 מיליון דולר

מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע”מ וקרן UGC הכריזו על קרן הון סיכון חדשה בהיקף 200 מיליון דולר שתתמוך בהקמת חברות סטארט-אפ על בסיס ידע שנוצר בטכניון

מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע”מ (TRDF) וקרן UG Capital Management Limited (UGC) הכריזו היום במושב הסיום של קורטוריון הטכניון (חבר הנאמנים) שהתכנס בקמפוס, על כוונתם להקים קרן הון סיכון חדשה בהיקף ייעודי של 200 מיליון דולר. הקרן תתמקד בהשקעות בחברות מדע וטכנולוגיה הקשורות בעיקר לטכניון ולבוגריו. הקרן תנוהל ממשרדיה בישראל ובהונג קונג ע”י צוות משותף שכולל את אדי שלו, ד”ר אייל קישון וגארי גנות (מייסדי קרן הון סיכון ג’נסיס), ג’ונתן מיטשל, CY LAU ו- Thomas LAU מחברת UG.

UGC הינה זרוע של UGI שעוסקת בהון סיכון. UGI, שנוסדה בשנת 2003, היא חברה לניהול קרנות בעלת ניסיון נרחב בהשקעות גלובליות, ניהול נכסים ושירותי יעוץ. UGI מציעה מגוון רחב של שירותים ומוצרים פיננסיים למשקיעים פרטיים ולארגונים. מטרתה לספק פתרונות מקצועיים ומובילים בכל קטגוריות ההשקעה וזאת על מנת לשמר ולהגדיל את נכסי המשקיעים.

ל-UGI רישיון מאת הרשות לניירות ערך בהונג קונג (סוג 4 וסוג 9) והיא פועלת בפיקוחה.

פרופ’ וויין קפלן, משנה לנשיא למחקר של הטכניון ומנכ”ל מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע”מ, הודה לצוות שהוביל את המהלך מטעם הטכניון ואמר כי “הטכניון מגביר בשנים האחרונות את פעילותו בתחום המסחור וכבר רשמנו הצלחות רבות בתחום הזה, בין השאר בהכפלת מספר חברות הסטארט אפ שאנחנו מקימים בטכניון באמצעות המאיץ החדש Technion DRIVE.

עם זאת, אסור לנו להיות שאננים, לכן יצרנו את הקשר עם יו”ר UGI ג’ונתן מיטשל, שחיבר אותנו למשקיעים מהונג קונג בראשות CY LAU. היה ברור לנו כי בנוסף לשותפים בארה”ב ובהונג קונג דרוש לנו צוות ניהול מהשורה הראשונה גם כאן בישראל, וכך חברו אלינו מייסדי קרן ג’נסיס אדי שלו ד”ר אייל קישון וגארי גנות.

“ניתן לומר שהצלחנו לעשות כאן אלכימיה,” אמר ג’ונתן מיטשל. “ערבבנו כמה רכיבים – המוח הישראלי, המשקיעים המוסדיים והפרטיים שהצטרפו וכמובן הטכניון והצוות המקומי – ועם כל זה נתרום לרווחת העולם.”

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close