נדל"ן

המדינה מבקשת דיון נוסף בחוק מס על דירה שלישית

בקשת המדינה לדיון נוסף בהלכה המשפטית העקרונית שנקבעה בפסק הדין שביטל את חוק "מס על דירה שלישית"

המדינה מבקשת מבית המשפט לקיים דיון בהלכה המשפטית העקרונית שנקבעה בפסק הדין בעניין היקף ההתערבות השיפוטית בהליכי החקיקה בכנסת, וזאת במספר גדול ככל הניתן של שופטי בית המשפט העליון.

במסגרת הבקשה מסכימה המדינה כי, ככל שיתקיים דיון נוסף ועמדתה המשפטית תתקבל – ההלכה החדשה תהיה צופה פני עתיד בלבד, וכי היא לא תחול על חוק מס דירה שלישית שבוטל בפסק הדין.

בבקשה הודגש כי המבקשים כולם, והיועץ המשפטי לממשלה בכללם, מחזיקים בעמדה נחרצת בדבר הצורך להוסיף ולפעול לטיוב הליכי החקיקה המתקיימים בכנסת ולחתור להליכים שיתנהלו באופן ראוי ויאפשרו העמקה ומיצוי של השיח בהליך החקיקה, לטובת הציבור. עוד מציינת המדינה כי יש לעגן עניין זה בחקיקה מתאימה או בתקנון הכנסת או לחלופין בנוהל עבודה מסודר.

עם זאת, לדעת המדינה יש להבחין בין שאלת הצורך בקיום הליכי חקיקה תקינים וראויים לבין היקף הביקורת השיפוטית על הליכי החקיקה בכנסת, וטוענת כי ביטול חוק בשל פגם בהליכי החקיקה אמור להיעשות במקרים חריגים ונדירים ביותר, כאשר הליך החקיקה של חוק מס דירה שלישית אינו בא בגדרם.

המדינה טוענת בבקשה, כי מתקיימות בעניין כל ארבע העילות החלופיות הקבועות בחוק לקיום דיון נוסף: מדובר בפסק דין שקבע הלכה משפטית שסותרת הלכה משפטית קודמת של בית המשפט העליון או שלמצער מחדש חידוש מהותי ביותר על ההלכה הקודמת, וכן כי מדובר בהלכה משפטית חשובה וקשה.

כמו כן, מודיעה המדינה בעניין זה, שבכוונתו של שר האוצר לקדם בהקדם את חקיקתו מחדש של החוק שבוטל, החל משלב הדיונים בוועדת הכספים של הכנסת.

הבקשה הוגשה באמצעות עוה"ד ענר הלמן, שוש שמואלי ורן רוזנברג ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close