חדשות כלכלהצרכנות

בקרוב: הפקדת צ'ק למוטב בלבד בלי להגיע לבנק

ועדת הכלכלה אישרה כללים שיאפשרו הפקדת צ'ק למוטב בלבד בלי להגיע לבנק

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה אתמול את כללי סליקה אלקטרונית של המחאות (צ'קים), שהגיש בנק ישראל ונועדו לקבוע את ההסדר לשמירת הצ'קים. צ'ק למוטב בלבד.

זאת על מנת לאפשר את יישום החוק לסליקה אלקטרונית של המחאות, שיאפשר הפקדת המחאות לא סחירות ("למוטב בלבד") באמצעים דיגיטליים, בין היתר בסלולר, יחסוך את הצורך להגיע לבנק לצורך ההפקדה ויאפשר לקצר את משך הזמן עד לזיכוי סופי של הלקוח – שכיום עומד על עד 3 ימי עסקים.

לפי הכללים שאושרו, בנק גובה ישמור שיק שהופקד אצלו והוצג על ידו לפירעון, בסכום של 500 אלף שקל ומעלה, לתקופה של שנתיים לפחות מהיום שבו הוצג.

השמירה תבטיח הגנה פיזית מפני נזקי טבע ואדם, יכולת לאיתור שיק מסוים מתוך כלל השיקים הנשמרים ויכולת מסירת שיק למי שזכאי לכך (לקוח שהפקיד את הצ'ק והוא חזר). שמירת הצ'ק הממוחשב תהייה למשך 7 שנים מהמועד שהוצג, תוך הגנה פיזית מפני נזקי טבע ואדם, יכולת לאיתור שיק מסוים מתוך כלל השיקים הנשמרים ויכולת מסירת שיק למי שזכאי לכך.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close