כסף

הר הכסף – מה עושים עם כספים אבודים? חושבים לפני שמנצלים

הר הכסף וגם הר הכסף 2 אלו מנועי חיפוש של משרד האוצר ושל בנק ישראל שעוזרים לכם לאתר את הכספים האבודים שלכם. כספים אבודים אלו יכולים להיות: חשבונות בנק, פקדונות, חסכונות פנסיוניים ועוד. בכתבה הזאת תבינו מה עושים עם כספים אבודים, ואם מצאתם איך לנצל אותם כמו שצריך.

מדריכי הר הכסף ו- הר הכסף 2 שלנו:

אם עדיין לא קראתם את המדריכים שלנו הר הכסף ו- הר הכסף 2, זה הזמן. תוכלו להבין קודם כל איך לאתר את הכספים האבודים שלכם ולאחר מכן לחזור לכתבה הזו וללמוד מה עושים עם הכספים האבודים ואיך לנצל אותם הכי טוב.

  • הר הכסף – המדריך המלא לאיתור פוליסות וחסכונות
  • הר הכסף 2 – המדריך המלא לאיתור חשבונות בנק

מצאתם כספים אבודים? מצויין! לפניכם שלוש אפשרויות פעולה:

למשוך את הכספים

חשוב לבדוק שלא תשלמו קנס יציאה או שתאבדו הטבות ייחודיות שלא תוכלו לקבל חזרה.

להעביר את הכספים לחסכונות אחרים (פעילים)

בדקו שהתנאים במוצר אליו אתם מעבירים את הכסף (ריבית שתקבלו מחיסכון או דמי ניהול שתשלמו) עדיפים על פני התנאים הקיימים. אם מדובר בחסכונות פנסיוניים, היעזרו ברשימת הצעדים איך לנייד חיסכון פנסיוני. בנוסף, עצרו לחשוב האם יש חובות שעליכם להחזיר (כמו הלוואה או משכנתא) לפני שתגדילו את החיסכון לעתיד.

להשאיר את הכסף "החדש" במקומו ולהמשיך לעקוב אחריו

וודאו כי אינכם משלמים יותר דמי ניהול, עמלות או ריביות מהממוצע. בנוסף, עדכנו את הגוף שמנהל עבורכם את הכסף שלכם אודות פרטיכם המעודכנים, על מנת שתקבלו דוחות עדכון תקופתיים.

 

מושכים את הכסף? חושבים לפני שמנצלים:

למצוא כספים אבודים ששכחתם מקיומם יכול להרגיש כמו זכיה בלוטו. אבל, לפני שאורזים את המזוודות למלדיבים, עצרו לבדוק מהי האפשרות המתאימה ביותר למצב הכלכלי האישי והמשפחתי שלכם.

מומלץ לבדוק מהו השימוש הנכון לכם, רגע לפני שמושכים את הכסף:

  • פירעון הלוואות – בריבית גבוהה או שההחזר החודשי שלהן גבוה ומעיק.
  • תשלום בעד מוצר או שירות נחוץ, שיאפשר הגדלת הכנסה או חיסכון בהוצאות שלכם (למשל: מכונית המאפשרת לצאת לעבודה, תשלום שכר לימוד לשדרוג הכישורים המקצועיים והתעסוקתיים, ציוד לעסק ביתי).
  • חיסכון למטרה חשובה – לדוגמא, אירוע משפחתי, הון עצמי לרכישת דירה, החלפת מכונית שעלותה השוטפת גבוהה. קראו למה חשוב לחסוך או היעזרו במחשבון חיסכון.
  • חיסכון למען העתיד, לאחר שתגיעו לגיל פרישה. שקלו האם כדאי האם לקבל את הכסף בסכום אחד או בקצבה .חודשית שתגדיל את ההכנסות

אז איך מחליטים?

כדי לקבל החלטה, חשוב לבחון את כל ההשלכות – חישבו קודם כל על חובות שעליכם לשלם ורק לאחר מכן נסו ליצור חיסכון לעתיד. השוו בין ריביות שתצטרכו לשלם על הלוואה לתשואות שתקבלו מחיסכון ובחרו את ההצעה המשתלמת עבורכם.

 

טיפ

אם תחליטו להעביר את הכספים מחשבונות בנק לא פעילים לחשבונותיכם בבנק שלכם או לחיסכון, קראו גם איך מעבירים חשבון בנק.

בדקו אם יש לכם כספים אבודים, פקדונות וחסכונות


* שליחת הטופס בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close