כסף

הר הכסף 2 – שאלות ותשובות

הר הכסף 2 - שאלות ותשובות אודות מציאת חשבונות בנק ופיקדונות ללא פעילות

בהמשך לכתבה שלנו הר הכסף 2 שהוא המדריך המלא לאיתור חשבונות בנק, הכנו עבורכם גם את הר הכסף 2 – שאלות ותשובות כדי לקבל יותר אינפורמציה שנשאלת באופן תכוף.

בואו נתחיל:

מה אוכל למצוא באתר הר הכסף 2?

באתר הר הכסף 2 תוכלו למצוא מידע האם קיימים חשבונות או פיקדונות לא פעילים על שמכם, כאלו שהבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליהם לקראת מועד פירעונם, במשך חודשיים לפחות. יש לזכור כי לגבי חשבון עובר ושב (עו"ש), מועד הפירעון הוא בתום 10 חודשים מהיום שהתקבלה ההוראה האחרונה מבעלי החשבון.

בנוסף, ניתן למצוא מידע על קיומם של חשבונות בנק ופיקדונות אשר רשומים על שם קרוב שנפטר (חשבונות ביתרת זכות וגם חשבונות ביתרת חובה). על מנת לברר מהי היתרה הקיימת בחשבונות הללו, יש לפנות אל הבנקים שבהם נמצאו החשבונות או הפיקדונות.

מה הפרטים הנדרשים לצורך קבלת המידע באמצעות הר הכסף 2?

על מנת שתוכלו לאתר חשבון או פיקדון בבנק לא פעיל על השם שלכם, עליכם לציין באתר הר הכסף 2 את מס' תעודת הזהות שלכם ותאריך הנפקה. כמו כן, תצטרכו לענות על השאלות האם הנפקתם דרכון ב-3 השנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ בתקופה זו.

על מנת לאתר חשבון או פיקדון לא פעיל על שם קרוב שנפטור, עליכם לדעת את מספר תעודת הזהות ותאריך הפטירה של הקרוב שלכם בנוסף לפרטים האישיים שלכם.

מהם חשבונות או פיקדונות לא פעילים?

חשבונות או פיקדונות שלגביהם עברו 10 חודשים מהיום שנתקבלה ההוראה האחרונה מבעליהם. בהתאם להוראות החוק הבנק נדרש ליצור קשר עם בעל חשבון או פיקדון ללא תנועה סמוך למועד פירעונו. עם זאת, אם הבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעל הפיקדון תוך חודשיים, עליו להשקיע את הכספים בהתאם לצו הבנקאות (פיקדונות ללא תנועה).

לעניין חשבון עו"ש, מועד הפירעון הוא היום בו הפך הפיקדון לפיקדון ללא תנועה, כלומר בתום 10 חודשים מהיום שנתקבלה ההוראה האחרונה מבעליו.

איך אוכל לברר חשבונות פעילים על שמי?

חשבונות עם פעילות לא יופיעו בתוצאות החיפוש. אפשר לברר איפה יש חשבונות עם פעילות על שמכם באמצעות פנייה ישירה לבנקים.

כמו כן, ניתן לברר זאת באמצעות עיון בדוחות השנתיים הנשלחים אליכם על ידי הבנקים. דוחות אלו נשלחים על ידי הבנקים אחת לשנה (בתאריך 28.2), והם כוללים מידע על כלל הנכסים וההתחייבויות של הלקוח בבנק, לרבות סך הכנסות והוצאות במהלך שנה, בגין נכסים, התחייבויות, ופעילות שוטפת בחשבון ("תעודת זהות בנקאית").

מה אפשר למצוא על שם קרוב נפטר?

ניתן למצוא חשבונות בנק הרשומים על שם הקרוב שנפטר (ביתרת זכות וגם ביתרת חובה). בתוצאות החיפוש תופיע רק רשימה של בנקים ללא פירוט מס' חשבון, סוג או היתרה בו.

מצאתי רשימת חשבונות או פיקדונות על שמי, מה עליי לעשות?

במקרה זה, יש לפנות לבנקים שנמצאים בתוצאות ולברר מולם כמה חשבונות או פיקדנות קיימים בכל אחד מהם, מהם היתרות, מהם המסלולים של הפקדונות ומתי ניתן למשוך את הכסף.

בתוך כמה זמן אפשר לקבל את הכספים מהחשבונות שנמצאו?

לכל פקדון יש תנאים ומועדי פירעון שונים, גם לעניין כספי פקדון ללא תנועה על פי צו הבנקאות. על מנת לברר את המידע ומתי ניתן למשוך את הכספים, יש לפנות אל הבנקים.

תידרשו להצטייד במסמכים אישים כגון צעודת זהות, צו ירושה או קיום ומסמכים נוספים בהתאם לדרישות הבנק.

האם אוכל להעביר את הכספים לבנק אחר?

באופן עקרוני, כאשר מועד הפירעון של הכספים הגיע, ניתן להעבירם לבנק אחר כפי שאתם רוצים.

האם יכול לקרות מצב בו קיימים חשבונות או פקדונות שלא עלו בתוצאות?

כן. תוצאות החיפש של הר הכסף 2 מתעדכן לפי דיווחי הבנקים. ייתכן והמידע לא מדוייק או שלא כולל את כל החשבונות או הפקדונות שקיימים על שמכם או על שם קרוב שנפטר.

האם המידע כולל נתונים מלפני שנים רבות?

כן. המידע כולל את כל החשבונות והפקדונות ללא פעילות. עם זאת, ייתכן והם לא יופעו בגלל טעות כשלהי.

איך לדעת אם יש חשבון או פיקדון שלא עלה בתוצאות?

על מנת לקבל מידע זה, יש לפנות ישירות אל הבנקים שמנהלים את החשבון או הפקדון. בין אם אתם מעוניינים לברר עבורכם או עבור קרוב שנפטר.

מהיכן מגיע המידע ומתי הוא מתעדכן?

המידע במנוע החיפוש מתקבל מידי הבנקים ומתעדכן לפי דיווחיהם פעם אחת לחודש.

כמה כסף נמצא בחשבונות ובפקדונות?

אתר הר הכסף 2 מציג רק אם קיימים חשבונות או פקדונות ללא פעילות על שמך או על שם קרוב שנפטר, עם זאת, לא מופיע מידע על יתרות או זכויות הקיימות בחשבון. על מנת לקבל מידע זה יש לפנות אל הבנק.

איך להסיר מהאתר חשבונות שלי?

ניתן לפנות אל הבנק שבו מתנהל חשבון על שמך ולבקש ממנו להסיר ממנוע החיפוש את המידע. ההסרה תבוצע בתוך חודש וחצי מיום הבקשה. בחשבון משותף, יכול רק אחד מבעלי החשבון לפנות בבקשה ואין צורך בהסכמת האחרים.

האם חברות ותושבי חוץ יכולים למצוא מידע באתר?

לא. קיים קושי לזהותם באמצעות פרטי הזיהוי הנדרשים בעת החיפוש באתר, עם זאת, אפשר לפנות להנהלה של כל בנק ולברר אם מתנהל בו פיקדון ללא תנועה על שמם.

מה קורה עם פיקדונות לא פעילים עד היום?

בהתאם להוראות החוק, תאגיד בנקאי נדרש ליצור קשר על בעל פיקדון ללא תנועה סמוך למועד פירעונו. אם לא הצליח הבנק ליצור קשר עם בעל הפיקדון תוך חודשיים, הוא נדרש להשקיע את הכספים בהתאם לצו הבנקאות (פיקדונות ללא תנועה). כאשר הושקעו הכספים נדרש הבנק, אחת ל-6 חודשים, לנסות יצור קשר עם בעל הפיקדון ללא תנועה.

מידע נוסף:

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close