שיווק ופרסום

המשרד לשוויון חברתי מציג: התכנית הדיגיטלית הלאומית של ממשלת ישראל

התכנית הדיגיטלית הלאומית מגדירה את תחומי הפעילות העיקריים בהם תפעל הממשלה על מנת להגשים את מדיניותה בתחום טכנולוגיות המידע והתקשורת.

הממשלה אישרה את עיקרי התכנית הדיגיטלית הלאומית לשנים 2017-2020, שהוגשה על ידי השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, אשר במסגרת משרדה פועל המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית.

מדובר בתכנית ראשונה מסוגה, אשר נועדה לקדם ולתכלל את מרחב הפעילות של המיזם ומטרותיו, וכן תהווה מצפן דיגיטלי למשרדי וגופי הממשלה ומסגרת לפעילות הממשלה ביישום המיזם לשנים 2017-2020. יודגש כי הפעילות במסגרת התכנית לשנים 2017-2018 מתוקצבת ביותר מ-1.5 מיליארד ₪.

חזון התכנית: מדינת ישראל תפעל למינוף ההזדמנויות הטמונות במהפכה הדיגיטלית ובהתקדמות טכנולוגיות המידע והתקשורת כדי לאפשר צמצום פערים חברתיים וגיאוגרפיים, צמיחה כלכלית מואצת, וקידום ממשל חכם וידידותי לאזרח, ומוביל עולמי בתחום הממשל הדיגיטלי.

לתכנית שלוש מטרות על:

  1. צמצום פערים חברתיים – קירוב הפריפריה הגאוגרפית והחברתית, הורדת יוקר המחיה ומחירי הדיור ומיצוי זכויות.
  2. צמיחה כלכלית מואצת – קידום תעשיות ועסקים דיגיטליים, פיתוח שוק התעסוקה בעידן הדיגיטלי, תמיכה בפיתוח תשתיות.
  3. ממשל חכם וידידותי – הנגשת הממשלה והשלטון המקומי, קידום ממשל חדשני ואפקטיבי ושיפור המוצרים הציבוריים.

בהחלטת הממשלה הוטל על משרדי הממשלה ויחידות הסמך השותפים למיזם לפעול למימוש התכנית הדיגיטלית הלאומית בין אם באמצעות תכניות העבודה של משרדיהם ובין אם באמצעות גיבוש תכניות דיגיטליות משרדיות ייעודיות בסיוע מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי. במסגרת התכנית הדיגיטלית הלאומית צוינו פרויקטים בביצוע או בתכנון שייגעו כמעט בכל תחומי החיים של האזרחים בישראל.

מנוע הזכויות

כך למשל, בתחום הנגשת מידע על זכויות באמצעים דיגיטליים מתוכנן "מנוע הזכויות", פלטפורמה מקוונת, שתונגש כאתר אינטרנט נתמך סלולר, אשר תאפשר לאחר מילוי שאלון בסיסי לקבל מידע מותאם אישית על הזכויות להן הם עשויים להיות זכאים וכיצד עליהם לממשן. כמו כן, הושקה הפלטפורמה הלאומית לקורסים והכשרות מקוונות "קמפוס", במסגרתה מתוכננים קורסים אקדמיים שיוכלו להיות מוכרים כנקודות זכות.

דוגמא נוספת היא קורס פסיכומטרי שבכוונת המשרד להפיק בחינם לכל האזרחים באמצעות הפלטפורמה הלאומית "קמפוס". כך, למשל, הושק פיילוט שיעורים פרטיים מקוונים שעתיד להתרחב לעשרות אלפי תלמידי תיכון בשנת הלימודים הבאה וממנו ייהנו תלמידים בפריפריה.

הבריאות הדיגיטלית

בתחום הבריאות ובהובלת משרד הבריאות, בימים אלו מתקיים פיילוט לניהול מערך התורים וייעול תהליכי הטיפול בחדרי המיון. בנוסף, נקבע כי תגובש תכנית לאומית לקידום תחום "הבריאות הדיגיטלית" כמנוע צמיחה למשק הישראלי. בחזון תכנית זו, להפוך את ישראל למעצמה עולמית בתחום הבריאות הדיגיטלית ולעודד השקעות טכנולוגיות בינלאומיות בתחום במדינת ישראל.

בתחומי השלטון המקומי, מתוכנן קול קורא לתמיכה ברשויות מקומיות לקידום הקמת תשתיות דיגיטליות בסיסיות. בנוסף, בהחלטת הממשלה הוטל על מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, בשיתוף מנכ"ל משרד הפנים בהתייעצות עם גורמים שונים, לגבש תכנית לאומית לקידום תחום הערים החכמות. כמו כן נקבע, כי תגובש תכנית לאומית לאוריינות דיגיטלית בשיתוף משרד המדע, תוך התייחסות למגזרים בהם קיים פער בנושא.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close