צרכנות פיננסית

יועצי המשכנתאות מציגים מתווה עבודה חדש – בהמשך להנחיות המפקחת על הבנקים

התאחדות יועצי משכנתאות הפיצה לבנקים מתווה עבודה חדש שתואם את הנחיות המפקחת על הבנקים: "מצפים לשיתוף פעולה מלא לטובת הלקוחות"

המפקחת על הבנקים – הד"ר חדווה בר, פרסמה בפברואר האחרון הנחיות לעבודה מול יועצי משכנתאות וקראה לבנקים לגבש נהלי עבודה בתחום בתוך חודשיים. בהמשך להנחיות אלה הפיצה אתמול בבוקר (ד') התאחדות יועצי משכנתאות מתווה עבודה חדש לבנקים.

יונתן ברלינר, סגן יו"ר התאחדות יועצי משכנתאות: "המתווה החדש גובש לאחר שבועות ארוכים של התייעצויות ונועד לאפשר ללקוחות להיעזר ביועצי משכנתאות אובייקטיבים ולהבטיח סטנדרטים מקצועיים גבוהים. אנחנו מקווים שגם הבנקים רואים את טובת הלקוחות לנגד עיניהם ומצפים לשיתוף פעולה מלא שלהם בהפיכת המתווה החדש לנוהל תקף".

עיקרי ההנחיות של המפקחת על הבנקים כללו איסור על מניעת התייעצות של לקוחות ביועצי משכנתאות (סעיף 6.1): "לא יסרב תאגיד בנקאי לנוכחות נציג מטעם הלקוח, בשום שלב בתהליך לקיחת הלוואה לדיור" ומתן האפשרות ליועצים לבצע מו"מ עבור לקוחותיהם (סעיף 6.2): " תאגיד בנקאי יאפשר לנציג הלקוח לפעול מולו ללא נוכחות הלקוח". עקרונות אלה עוגנו במתווה החדש.

נוסף על כך, התאחדות יועצי המשכנתאות מציעה את הקמתה של ועדה חיצונית בשיתוף נציגי הבנקים ובנק ישראל שתדון במקרים חריגים בהם מצוי בידי התאגיד הבנקאי מידע ממשי המעלה חשש ודאי לפגיעה בלקוח או אי-כשרות הפעולות המבוצעות על ידי היועץ.

התאחדות יועצי משכנתאות הוקמה במטרה לקדם את הסדרת תחום ייעוץ המשכנתאות מול הבנקים והרגולטור והעמקת הידע המקצועי והמומחיות של חברי ההתאחדות. התאחדות יועצי המשכנתאות היא עמותה רשומה בה חברים מאות יועצים שעומדים בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים שהעמותה הגדירה.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close