כסף

נטו משפחה: שר האוצר מבטל שיעור המכס על ייבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות

תוכנית נטו משפחה – שלב הביצוע : הורדת מכסים

שר האוצר, משה כחלון, הנחה היום את רשות המסים לקדם את החקיקה לביטול המכס על יבוא נעליים, בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות שעליה הכריז במסגרת תוכנית "נטו משפחה". במסגרת זו יפורסם היום קול קורא המזמין את הציבור להעביר את הערותיו בנושא.

כחלק מתכנית "נטו משפחה" של משרד האוצר להפחתת יוקר המחייה ולהגדלת ההכנסה הפנויה, הודיע שר האוצר, משה כחלון על החלטתו לבטל את שיעור המכס על ייבוא נעליים העומד היום על 12% וכן לבטל כליל את שיעור המכס על ייבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות, העומדים היום על 6%.

בכדי לוודא שהורדת המכסים תגולגל לצרכנים ולא תעצר אצל הייבואנים, בכוונת רשות המיסים ומשרד האוצר לבטל את המכס כהוראת שעה לשנתיים. במידה שההטבה תגולגל לצרכנים, היא תימשך.

תוכנית "נטו משפחה" כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות, סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים קטנים, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר. התוכנית צפויה להעלות את שכר הנטו של משקי הבית בכעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי.

בהתאם לקול קורא, כל מי שיש לו עניין בביטול שיעורי המכס הללו, מוזמן להעביר את הערותיו בכתב למחלקה לתכנון וכלכלה ברשות המיסים YuliaUn@taxes.gov.il וזאת עד ליום ראשון 14.5.2017. לאחר בחינת הערות הציבור, תעביר הרשות לשר האוצר משה כחלון את המלצות גורמי המקצוע.

צפו: שי באב"ד – מנכ"ל משרד האוצר מסביר את תכנית "נטו משפחה" ועונה לשאלות הגולשים

עוד בנושא:

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close