צרכנות

אושר סופית: פיקוח על מחירי קייטנות ציבוריות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק הפיקוח על מחירי קייטנות ציבוריות, התשע"ז-2017. הצעת החוק אושרה בתמיכתם של 30 חברי כנסת ללא מתנגדים.

הצעת החוק קובעת כי שר הפנים, לאחר שהתייעץ עם ועדה מייעצת, יהיה רשאי לקבוע בצו, מחיר מרבי בעבור קייטנה ציבורית לילדים מגיל 3 שנים ושבעה חודשים ואשר טרם החלו את לימודיהם בכיתה ז' ואת רשימת השירותים שיינתנו במסגרת אותה סוג של קייטנה. כמו כן, מוצע לקבוע כי קייטנה ציבורית היא קייטנה המופעלת על ידי גוף ציבורי או המופעלת במבנה ציבור על ידי גוף ציבורי או מי מטעמו. זאת בהמשך לאישור לקריאה השניה והשלישית לפני שבועיים.

בנוסף, מוצע לקבוע מקרים בהם יהיה רשאי מפעיל קייטנה לתת שירות של קייטנה ציבורית במחיר מרבי שונה מהמחיר הקבוע בצו וכן לתת סמכות לשר, אם מצא כי מתקיימות נסיבות מיוחדות בסוג הקייטנה הציבורית, לפטור את אותו סוג מהוראות הצו. השר יוסמך לקבוע צו כאמור עד ה-1 בפברואר בכל שנה.

ח"כ אמסלם הוסיף ואמר כי המחירים כיום בקייטנות נעים בין 1600 ₪ ל 3000 זה יוצא 6000 ₪ למשפחה. זה סיפור חיי כהורה צעיר, זה מה ששילמתי. איפה עושים את הקייטנות לוקחים את בית הספר הנמצא בניהול עצמי המשכיר לגורם עצמי. והילד שזה בית הספר שלו גם לא יכול לשחק כדורגל בית הספר כי הוא הופקע ממנו לטובת הקייטנה… התכוונתי להביא את החוק כבר לשנת 2017 אך היות ושר הפנים אמר שהמשרד לא יספיק להיערך תחולתו תהיה ב 2018.

יוזמת החוק ח"כ יפעת שאשא ביטון: קצת טעם מר שהחוק לא יכול כבר בקיץ הנוכחי אבל זו פשרה שבהחלט נוכל לעמוד בה.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close