קריירה והשכלה

אושר סופית: שיפור התנאים הפיזיים של עובדי אבטחה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הזכות לעבודה בישיבה (תיקון מס' 3), התשע"ז-2017 של חברת הכנסת יוליה מלינובסקי והצעה דומה של ח"כ דב חנין.

מוצע לחייב מעסיק של מאבטח להעמיד לרשותו עמדה המספקת הגנה מגשם ומשמש ואמצעי חימום או קירור וכן לאפשר לו גישה לנקודת מים וחשמל ומקום להנחת חפציו האישיים. בנוסף, מעסיק המחייב לבישת בגד מסוים, יספק למאבטח ביגוד מותאם. חובת העמדת עמדה ואמצעי חימום וקירור מוטלות על מעסיק בפועל ומזמין שירות לגבי מאבטח המועסק אצלם.

בדברי ההסבר נכתב: "עובדי הקבלן בתחום האבטחה מועסקים בתנאים לא נאותים ולא ראויים, הם שקופים, חסרי מעמד. רבים מהם עובדים ללא עמדות אבטחה ראויות, חשופים לגשם וקור בחורף ולשמש קופחת וחום בקיץ. בגדיהם לא מותאמים למידותיהם, לתנאי מזג האוויר והשטח בעבודה, הם אינם זוכים לקבל גישה למים וחשמל ואף לאחרונה נחשף שחלקם אינם רשאים לאכול בחדר האוכל ביחד עם שאר העובדים. הצעת חוק זו מטרתה להסדיר תנאים פיזיים ובסיסיים שאינם מעוגנים בחקיקה כיום."

ח"כ מלינובסקי: "המעסיקים במשק צריכים להבין שאי אפשר להשלים עם העובדה שבישראל של שנת 2017, קיימת פגיעה משמעותית בכבוד האדם ואין התייחסות לצרכים הבסיסיים של העובדים. במידה והמעסיקים לא ידאגו לתנאים בסיסיים עבור העובדים שלהם, אאלץ להמשיך להסדיר את תנאי העבודה של העובדים בחקיקה עבור מקצועות אחרים במשק הסובלים מתת תנאים ותנאי עבודה לא נאותים. בחודשים האחרונים נחשפתי לכך שמאבטחים במוסדות ובמבנים ציבוריים שונים סובלים מתת תנאים במקום עבודתם – מחסור בצליות ובעמדות המגינות עליהם מפני מזג האוויר, חוסר במיזוג וחימום בחורף וביגוד לא מתאים לתנאי מזג האוויר. משום שתנאים בסייסים אלו, שלצערי היו אמורים להיות מובנים מאליהם, אינם מתקיימים ללא התערבות המחוקק, הבנתי את הצורך הדחוף בעיגון זכויותיהם הפיזיים של מאבטחים ושומרים עובדי קבלן בחקיקה. כחברה מוסרית עלינו לדאוג לכלל העובדים. החוק יחייב את המעסיקים לדאוג לתנאים של העובדים גם אם הם עובדי קבלן."

בקריאה שלישית תמכו 45 ללא מתנגדים

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close