עסקים וסטארט-אפ

רשות המסים פרסמה מסלולים ירוקים בנושא מיזוג לצורך הקלה בירוקרטית

מחלקת שינויי מבנה בחטיבה המקצועית ברשות המסים פרסמה שני "מסלולים ירוקים" חדשים לקבלת החלטת מיסוי בנושא מיזוג חברה בת עם ולתוך חברה אם ומיזוג חברות אחיות.

פקודת מס הכנסה (חלק ה2) מסדירה תנאים בהם שינויי מבנה בדרך של מיזוג חברות, העברת נכסים לחברה תמורת מניות בה או פיצול חברות, לא יחויבו במס בהתאם להוראות הפקודה במועד שינוי המבנה אלא במועד מאוחר יותר.

דחיית מס זו, נעשית ברשימה סגורה של מקרים, אשר נבחרו על ידי המחוקק, במקום שבו מדובר בשינויי מבנה שבהם מבחינה מהותית, לא היה מימוש כלכלי אמתי המצדיק חיוב במס, וזאת בשל השמירה על הבעלות הכלכלית בנכסים המועברים.

כאמור, במקרים אלה, החיוב במס נדחה למועד המימוש. עם פרסום המסלולים הירוקים החדשים, יקוצר משמעותית זמן הטיפול בבקשות של חברות להחלטת מיסוי לפיה הן עומדות בתנאים שנקבעו בפקודה.

לאור הניסיון אשר נצבר לאורך השנים בטיפול בבקשות למיזוג חברות ומתוך כוונה לקצר את משך זמן הטיפול בבקשות אלו ולפשט את תהליך קבלת החלטת המיסוי, מפרסמת רשות המסים מסלולים ירוקים בהם יתאפשר למבקשים לקבל החלטת מיסוי תוך פרק זמן קצר, המבוססת על הצהרות והתחייבויות המבקש ולאחר בדיקה ואישור של החטיבה המקצועית.

לדברי מנהל רשות המסים, משה אשר, "חברות אשר החליטו לייעל את פעילותן העסקית ויבצעו שינוי מבנה, ייהנו עם השקת המסלולים הירוקים החדשים מהקלה בירוקרטית משמעותית, על ידי קבלת ודאות מסויית תוך ימים ספורים".

עוד בנושא:

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close