ביטוח

שליח על קטנוע נפצע בקרסולו וזכה לפיצוי של כרבע מיליון שקלים

צעיר תושב אשדוד, רק השתחרר מהצבא, וכבר היה מעורב בתאונת דרכים שככל הנראה תשפיע על כל מהלך חייו

כך עולה מתביעה שהסתיימה לא מזמן בפשרה אותה הגיש עוה"ד חיים פרנק, בשמו של הצעיר נגד חברת ביטוח 'הפול' אשר ביטחה את הקטנוע עליו נהג בביטוח חובה. התביעה נדונה בבית משפט השלום בירושלים. על פי התביעה, הצעיר, שעבד כשליח על קטנוע מטעם חברת חלפים לרכב – היה מעורב בתאונה קלה, ופציעתו לא נחזתה כקשה בעת האירוע.

אך משאושפז הצעיר התברר כי הוא סובל משבר בקרסול, אשר התקשה להתאחות, והצריך ניתוח. בהמשך, החל הצעיר לסבול מבצקת, מכאבים קשים – וחרף טיפולי פיזיותרפיה ומשככי כאבים אותם נטל – נשארה לו מגבלת תנועה קבועה שתגרום לו ככל הנראה להלך בצליעה קלה לכל אורך חייו, ובנוסף למגבלות תעסוקתיות לא מועטות.

רופא תעסוקתי שבדק את הצעיר קבע שהוא לא יוכל לשמש יותר בעבודתו כשליח על קטנוע, וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה כי הוא סובל מנכות צמיתה בשיעור של 12.5%.

עוה"ד חיים פרנק, הגיש בשמו של הצעיר תביעה לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, וכן תביעה לפיצוי על פי חוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים – נגד חברת ביטוח 'הפול'.

לאחר מאבק משפטי ארוך מול חברת 'הפול', שטענה כי נזקיו של הצעיר אינם כה משמעותיים – הגיעו לאחרונה הצדדים לפשרה לפיה חברת הביטוח תשלם לצעיר כ-200 אלף שקלים. בנוסף, קיבל הצעיר גמלה חד פעמית מהמוסד לביטוח לאומי, על נכותו – בסך כ-40 אלף שקלים נוספים.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close