ביטוח

דלת המשאית השתחררה ונפלה על העובד. הוא יפוצה ב-175 אלף שקלים

תושב אשדוד בן 37 העובד בחברת הובלות נפגע מדלת תריס של משאית הובלות, שהשתחררה וחבטה בו בצווארו ובכתפו, לאחר שרעיו למקום העבודה ניסו לתקן אותה.

תושב אשדוד, בן 37, נשוי ואב לשניים, נפגע בצווארו ובכתפו מדלת תריס אחורית של משאית חברת ההובלות "דסאל מרחבים הובלה בתפזורת" בה הוא עובד. על פי תביעה אותה הגיש עו"ד חיים פרנק נגד החברה ונגד חברת הביטוח שלה, דלת האחורית של ארגז המשאית, הבנויה כתריס היורד כלפי מטה – לא תוקנה כראוי, ומשום מה השתחררה ופגעה בו.

בעקבות התאונה פנה הגבר למרפאה לרפואה דחופה "טרם", תוך שהוא מתלונן על כאבי ראש, כאבים בפנים ובצוואר וכן על הקאות. לאור תלונותיו הוא נצטווה למעקב רפואי.

מספר ימים לאחר האירוע פנה העובד למחלקת המיון בבית החולים "קפלן", תוך שהוא מתלונן על כאבים בכתף ומאחורי האוזן. בבדיקה שנערכה לו אובחנה צלקת באזור, והוא שוחרר עם הוראה למנוחה, טיפול תרופתי ומעקב רפואי.

בימים שלאחר מכן פנה הגבר לרופא המשפחה בקופת החולים, כשהוא מתלונן על כאבי ראש וכאבים בכתף שמאל. בבדיקה אובחן כי הוא סובל מרגישות והגבלה בתנועות הכתף. הוא נשלח לבדיקת אורתופד ונצטווה למנוחה מוחלטת 12 יום.

מספר ימים אחר כך פנה הגבר לאורתופד עם תלונות על כאבים בצוואר, בראש ובכתף שמאל, וכן על תחושת נימול ביד שמאל. בבדיקתו אובחן כי הוא סובל מרגישות והגבלה בתנועות הצוואר ובכתף שמאל. הוא נשלח לבדיקת אולטראסאונד, בדיקת מוליכות עצבית ( EMG ) ופיזיותרפיה, ונצטווה למנוחה מוחלטת במשך 4 ימים נוספים.

בחודשים לאחר שאובחן כי הוא סובל מדלקת בכתף, פנה הגבר מספר פעמים נוספות לאורתופד, כשהוא ממשיך להתלונן על כאבים בכתף שמאל ובצוואר. אובחן כי הוא עדיין סובל מרגישות והגבלה בתנועה, והוא הונחה להמשך טיפולי פיזיותרפיה ולטיפול תרופתי. לדברי עו"ד חיים פרנק, המייצג את העובד, בשל מצבו הרפואי, העובד היה נתון באי כושר עבודה מוחלט במשך שבועיים, ולאחר מכן שב לעבודה חלקית לא פיזית – בשל מגבלותיו.

לדברי עו"ד פרנק, בטרם התאונה תפקד התובע היטב הן בעבודתו והן בחיי היומיום, אך כיום, ובעקבות התאונה ותוצאותיה סובל התובע מפגיעות ומליקויים שונים, וביניהם מפגיעה בעמוד השדרה הצווארי עם הגבלה ניכרת בתנועת הצוואר וכאבים; פגיעה בכתף שמאל עם ירידה ניכרת בתנועה, וכאבים נלווים.
עוד נטען, כי הגבר זקוק ויזדקק בעתיד לעזרה בחיי ביומיום, הן לצרכיו האישיים והן במשק הבית ובכלל, וכן לטיפולים רפואיים ולהוצאות רפואיות.
ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) בדקה את העובד, וקבעה כי הוא סבל משורה של נכויות זמניות בשיעור של עד 30% נכות, וכן מנכות צמיתה בשיעור של 10% בשל הפגיעה הצווארית.

בתביעה שהגיש עו"ד פרנק נגד מקום עבודתו של העובד "דסאל מרחבים הובלה בתפזורת" ונגד חברת הביטוח של החברה, "הכשרת היישוב" באמצעות עו"ד פרנק, נטען לרשלנות אשר גרמה לפגיעתו ולמגבלותיו.

בתביעה, שהוגשה לביהמ"ש השלום ברמלה, דרש עו"ד פרנק לפצות את מרשו בגין נזקי גוף, נזק מיוחד, וכן בשל הפסדי שכר, טיפולים רפואיים והוצאות רפואיות, וכן בגין נזק כללי של כאב וסבל, אובדן השתכרות, עזרים רפואיים וטיפולים עתידיים.

לאחר מו"מ ממושך הסתיים התיק בפשרה – לפיה יפוצה העובד ב-175,000 שקלים (55,000 שקלים מהמל"ל, ו-120,000 שקלים מחברת הביטוח הכשרת היישוב).

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close