טכנולוגיה ודיגיטל

דו"ח הטרנדים אלוט תקשורת: כ-10,000 תקיפות ישירות ודרישות כופר בכל חודש

חברת אלוט תקשורת הישראלית המספקת שירותי ניתוח רשת ואבטחה לספקיות שירות בעולם, פרסמה היום ממצאים מדו"ח הטרנדים באבטחת המובייל. הדוח חושף כי יש איומים משמעותיים על הצרכנים ושהם לא תמיד יכולים להגן על עצמם ביעילות.

דו"ח הטרנדים באבטחת מובייל מתבסס על מידע אנונימי הנאסף מאת 4 ספקיות תקשורת באירופה ובישראל אש מגנות על כ-7 מיליון לקוחות.

על פי נתוני הדוח נראה כי המובייל והאינטרנט של הדברים (IoT) הן צינורות ההתקפה העיקריים של התוקפים והם תורמים לזינוק התקפות אבטחה מבוססות הצפנה (cryptojacking), פרסום (adware), ומניעת שירות מבזרת (DDoS).

לפי הדו"ח, נראה כי בין נובמבר 2017 ועד פברואר 2018, נחסמו קרוב ל-2 מיליארד איומי אבטחה, או במילים אחרות, כ-2 תקיפות לכל מכשיר סלולרי ביום.

איומי אבטחה נובמבר 2017-פברואר 2018
איומי אבטחה נובמבר 2017-פברואר 2018

כריית מטבעות דיגיטליים

מטבעות דיגיטליים מהווים עדיין עניין בקרב אנשים רבים, למרות הירידה החדה של ערך המטבעות כדוגמת ביטקוין, אית'ריום, לייטקוין וכדומה. עם זאת, כריית מטבעות דיגיטליים מהווה איום האבטחה הגדול ביותר ומדובר על 1 מיליארד תקיפות בתקופה זו.

כריית מטבעות דיגיטליים משתמשת במשאבים של הטלפון או המחשב של הצרכנים ומהווה דרך נוספת להגדלת הרווח של בעלי אתרי אינטרנט. הדבר לא נחשב לא חוקי כל עוד המשתמש נתן את רשותו, אך פעמים רבות, המשתמשים לא יודעים שהם נתנו גישה או פשוט לא מספקים גישה.

כתבה נוספת על: איך לזהות תקיפות לכריית מטבעות דיגיטליים.

תקיפות נוספות

לצורך המחקר, אלוט הקימה פיתיון המדמה מכשיר IoT של הצרכנים וחשפה אותם לאינטרנט. התוצאות של המהלך הראו כי בוצעו התקפות מיידיות אשר הגיע לשיא של 1000 התקפות בשעה, כך נראה כי מכשיר שמחובר לאינטרנט מותקף תוך 42.5 שניות בלבד.

נראה גם כי חל גידול בכמות ההתקפות לפי כתובות IP ייחודיות החל מ-44 פעמים ביום ועד ל-155 פעמים ביום, בחשיפה של פחות מחודש.

כמו כן, כ-100 אלף תקיפות בוצעו על ידי פרסומות בלבד. עוד נראה כי כ-40 אלף איומי אבטחה בוצעו על ידי דרישת כופר או כסוסים טרויאניים בנקאיים.

הרווחים של הפושעים באינטרנט

על פי נתונים של VentureBeat וכן Internet Society, כבר כיום פושעי הסייבר מרוויחים כ-1.5 טריליון דולר בשנה. כאשר שווקים מקוונים לא חוקיים מכניסים 860 מיליארד דולר בשנה, הפרת סוד מסחרי וגניבת IP מכניסים 500 מיליארד דולר, גניבת פרטים אישיים כגון פרטי אשראי וסיסמאות מכניסים לפושעים 160 מיליארד דולר בשנה.

הכנסות פשעי סייבר מכניסים רק 1.6 מיליארד דולר ותשלומי כופר מכניסים לפושעים כ-1 מיליארד דולר בשנה.

עלות הנזק

על פי חברת האבטחה קספרסקי, עלות הנזק לצרכן כתוצאה מפריצה מתחילה מ-76 דולר לתיקון הנזק, 281 דולר כתוצאה מגניבת כסף או כתוצאה מאיבוד גישה אליו וכן תשלום של 125 דולר עבור הכופר.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close