טכנולוגיה ודיגיטל

גוגל השיקה את אנדרואיד P: הנה כל החידושים ומה שעשוי לעניין אתכם

לפני עשר שנים מערכת ההפעלה אנדרואיד הושקה, אז היה הרעיון ליצור מערכת פתוחה לכולם עבור טלפונים סלולאריים. מיליארדי אנשים משתמשים במערכת הפעלה הפופולארית בעולם וגוגל הודיעה אתמול על ביטוח הביתא והשקת אנדרואיד P.

נראה כי אנדרואיד P החדשה חכמה יותר מתמיד, כוללת פיצ'ים מעניינים ואף העתיקה אפשרויות ממערכות ההפעלה iOS של אפל. אז, הנה כל החידושים ומה שבאמת יעניין אתכם:

טכנולוגיית למידת חישובית (מכונה) מובנית

מערכת ההפעלה Android P כוללת בתוכנה את טכנולוגיית הלמידה החישובית, על ידי כך שהיא לומדת מהשימוש שלנו של המכשיר ומציעה לנו מה אפשר לעשות (כן, למעשה היא גם עוקבת אחר השימוש שלכם, דבר שסביר להניח היה קיים גם עד כה). כך למשל, גוגל שיתפה פעולה עם חברת DeepMind כדי לבנות סוללה מותאמת, מערכת ההפעלה תלמד באילו אפליקציות אתם משתמשים ובאילו פחות וכך תאפשר לכם ניצול יעיל יותר של הסוללה כדי להציג את האפליקציות החשובות לכם.

בנוסף, הלמידה החישובית מתבטאת בכך שמערכת ההפעלה תלמד באילו תנאים אתם אתם משנים את בהירות המסך שלכם וכך היא תאפשר לכם להתאים את בהירות המסך לפי תלות הסביבה בה אתם נמצאים. הדבר שונה ממה שקיים היום, כיוון שאם אתם מסמנים בהירות מסך אוטומטית, היא תפעל לפי החיישן, כך שאם תהיו מחוץ למבנה, החיישן יזהה זאת ויהפוך את המסך לבהיר יותר. כאמור, הטכנולוגיה החדשה פועלת אחרת.

2 התכונות המעניינות מאוד שהשיקה גוגל במערכת אנדרואיד P החדשה הם: App Actions ו- Slices, התכונות הללו חוסכות לכם זמן תוך שימוש בהקשר על מנת לספק לכם הצעות חכמות באופן אוטומטי. כך למשל, App Actions (פעולות אפליקציה בעברית) עוזרות לכם לבצע משימה כלשהי על סמך ניבוי הפעולה שאתם עושים. אם אתם מחברים את האוזניות למכשיר הסלולר שלכם, אנדרואיד P תציע לכם לשמוע את רשימת ההשפעה שלכם ב- Spotify או להתקשר למישהו לדוגמה.

כך זה נראה:

פעולות אפליקציה של אדרואיד P
פעולות אפליקציה של אדרואיד P

פעולות חכמות אלו נמצאות במגוון מיקומים במערכת הפעלה אנדרואיד P, הן במסך הבית החדש, הן בגוגל פליי, אפליקציית החיפוש, העוזר של גוגל ועוד.

פעולות, הן דבר נפלא, אך אנדרואיד P מציעה גם חיפושים מתקדמים יותר אשר יכולה להתממשק לאפליקציות המותקנות אצלכם וכך לחסוך לכם זמן והם נקראים Slices. הטכנולוגיה Slices (פרוסות בעברית) מאפשר לכם לחפש משהו בתוך אפליקציה כלשהי מבלי להיכנס אליה אלא ישירות דרך גוגל. לדוגמה, אם אתם מחפשים "Lyft" בגוגל, אתם עשויים לקבל 'פרוסה' אשר תספק לכם את המחיר והזמן על מנת לנסוע למקום העבודה שלכם.

כך זה נראה:

פרוסות אנרואיד P
פרוסות אנרואיד P

מראה חדש ופשוט יותר

הדגש על אנדרואיד P הוא שינוי מסך הבית. ככל שהטלפונים נהיו מתקדמים יותר וגבוהים יותר, כך קשה יותר להשתמש בהם, לכן מערכת ההפעלה מנסה לעזור ובכך מס הבית משתנה – כעת תוכלו לנווט ישירות ממסך הבית על ידי לחצן בית בודד ונקי.

כך למשל, בעת החלקה מעלה, תוכלו לראות תצוגה מקדימה של האפליקציות שהשתמשתם בהם לאחרונה. תוכלו לעבור אל האפליקציות אלו ובסיום ניתן ללחוץ שוב על הכפתור ולעבור למסך הבית. בהחלקה מעלה עד הסוף, ניתן לראות את התפריט הכולל את כל האפליקציות המותקנות בטלפון כמו שקיים אצלכם היום. אלו שדואגים לגבי כפתור ה-"חזרה", יש לנו חדשות טובות בשבילכם, הכפתור נשאר.

כך זה נראה:

מסך הבית אנדרואיד P
מסך הבית אנדרואיד P

בנוסף, אנדרואיד P משדרג מחדש את ההגדרות המתקדמות, תוכלו לבצע ולערוך צילומי מסך בקלות, עוצמת השמע תפעל קודם על המדיה ולא על הצלצול עצמו, ניהול הודעות מחדש ועוד.

שליטה ומודעות על מה שקורה

מערכת ההפעלה כוללת גם שינויים שצריכים לחסוך מאיתנו את השימוש ולא להכביד ולכן היא מציגה מרכז שליטה חדש אשר מציג לכם את המידע אודות השימוש שלכם כגון: איך אתם משתמשים במכשיר, משך הזמן באפליקציות, כמה פעמים ביטחתם את המסך וכמה הודעות קיבלתם.

טיימר האפליקציות יאפשר להגדיר מגבלות זמן על אפליקציות ובעת התקרבות למגבלה, תוצג לכם הודעה. פקודת "נא לא לפריע" החדשה תשתיק לא רק את השיחות וההודעות, אלא גם התראות אשר צצות על המסך. בנוסף פקודה חדשה בשם Wind Down תפעיל את אור לילה כאשר יחשיך, תפעיל את "נא לא להפריע" ותעמעם את המסך לגוון אפור בשעות השינה כדי שתוכלו לזכור ללכת לישון בזמן.

כך זה נראה:

שליטה ומודעות על מה שקורה
שליטה ומודעות על מה שקורה

גרסת הביתא זמינה כיום בגוגל פיקסל, ובזכות פרויקט חדש של גוגל כדי להפוך את שדרוג מערכת ההפעלה לקלה ומהירה יותר, כיום הביתא נמצא במכשירים הבאים: Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6, וגם Essential PH‑1.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close