חדשות כלכלה

וינה היא העיר בה איכות החיים הכי טובה בעולם ב-2018 ואיפה נמצאת תל אביב?

בירת אוסטריה, וינה, שוב מדורגת העיר בה איכות החיים הטובה ביותר בעולם, לעומת זאת, בגדד נותרה כעיר בה איכות החיים הנמוכה ביותר בעולם. הסקר נערך על ידי חברת הייעוץ מרסר שסקרה 231 ערים בעולם על ידי דירוג איכות החיים בהם, הקריטריונים שנמדדו הם יציבות פוליטית, שירותים פיננסיים, השכלה, צרכנות, דיור, סביבה, בריאות, חינוך, פשיעה, בילוי ותחבורה.

8 ערים מתוך 10 הערים עם איכות החיים הטובה ביותר הם ערים באירופה, כאשר 3 ערים מתוך העשירייה הם ערים בגרמניה ו-3 ערים הם של שוויץ. וינה עם 1.8 תושבים נמצאת בראש הערים בשנה התשיעית ברציפות בה יש תרבות תוססת, בריאות מקיפה ועליות דיור מתונות.

לאחר וינה נמצאת העיר ציריך של שוויץ, במקום השלישי נמצאות ניו זילנד של אוקלנד ו- מוניך של גרמניה. ונקובר של קנדה במקום החמישי והיא העיר עם איכות החיים הטובה ביותר בצפון אמריקה. סינגפור נמצאת במקום ה-25 ולרשימה נכנסה גם עיר בדרום אפריקה – דרבן, במקום ה-89. אכזבה לישראל, תל אביב דורגה במקום ה-104.

שנה לפני שבריטניה צפויה לעזוב את האיחוד האירופי, עיר בירתה, לונדון, יורדת למקום ה-41. "ערים בבריטניה ממשיכות להיות מדורגות באיכות החיים, והן נשארות יעדים אטרקטיביים עבור חברות רב לאומיות ועובדיהן", אמרה קייט פיצפטריק, המנהלת הכללית של מרסר למנהיגות גלובלית עבור בריטניה ואירלנד.

דירוג איכות חיים 2018
דירוג איכות חיים 2018

באותה הזדמנות נציג כי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה לפני שבוע (12.3.18) את הערים הגדולות בהן איכות החיים הכי טובה בישראל לשנת 2016, רחובות כבשה את המקום הראשון ותל אביב רק במקום ה-7.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close