צרכנות פיננסית

מיליארדי ₪ עדיין בחשבונות בנק רדומים ולאף אחד אין עניין בהם

ועדת הכלכלה קיבלה היום נתונים מהאפוטרופסה הכללית, עו"ד סיגל יעקבי, על הפעילות שלה בעניין ניהול נכסים והעברתם למדינה. הוועדה דנה בעניין החשבונות הרדומים שנמצאים בידי הבנקים וההפתעה היא שעדיין נותרים מיליארדי שקלים בחשבונות ללא פעילות ואף אחד אין עניין לגבם.

חשבון בנק שלא נעשה בו שימוש מעל 10 שנים מועבר מדווח לאפוטרופוס הכללי מבלי שהבנקים ביצעו בו פעולת איתור. הערכת עו"ד סיגל יעקבי, כי באמצעות פעולת איתור, ניתן להגיע ל-95% מהבעלים של החשבונות הללו, כאשר הבנקים יכולים לאתר כ-75% מבעלי החשבון והשאר, כ-20%-25% ניתן לאיתור על ידי האפוטרופוס. היא הוסיפה כי יש צורך לחוקק חובה על הבנקים לאתר את הבעלים של חשבונות אלו.

נציגה ממשרד המשפטים הוסיפה ואמרה כי האפוטרופוס מנהל נכסים עזובים, עם זאת עיקר הכספים הם של אנשים קיימים, ולכן יש לחייב את הבנקים לאתר את הבעלים.

למעשה, לבנקים אין בדיוק עניין לאתר את הבעלים, כיוון שהם מרוויחים עמלות עו"ש ועמלות נוספות על ניהול חשבונות הבנקים הללו. בנוסף לכך, הכספים הללו מנוצלים לצרכי הלוואות שניתנים ללקוחות חדשים ובכך הם ממוחזרים ומספקים רווח מספיק טוב לבנקים.

נציגת הפיקוח על הבנקים אמרה תשובה שאופיינית מאוד לפיקוח על הבנקים, כי הפיקוח השיק את הר הכסף 2 שנועד לאתר את הכספים האבודים. עם זאת, הפיקוח על הבנקים עדיין לא מבין למה אנשים לא מחפשים ויחשבו מה לעשות הלאה.

אנחנו במגזין פרוטוקול, הוספנו כתבה על הר הכסף 2 של בנק ישראל שנועד לעזור לכם לאתר את הכספים האבודים שלכם שנמצאים בחשבונות בנק רדומים או בפקדונות רדומים. המדריך שלנו פורסם באותו יום של השקת המערכת בספטמבר 2016 ומאז נכנסו למדריך מאות אלפי משתמשים מכל רחבי הארץ. גם אתם יכולים לאתר את הכספים האבודים שלכם, מוזמנים להיכנס כעת אל מדריך הר הכסף 2 אצלנו במגזין.

בתוך כך, אם אתם מעריכים שיש לכם כספים נשכחים גם בחסכונות פנסיוניים נשכחים, אתם מוזמנים לקרוא את מדריך הר הכסף של משרד האוצר. למעשה, מדובר על אתר אחד שניתן בקלות לעבור בין הר הכסף 1 להר הכסף 2.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close