דין ומשפט

צעצועי בוקי נקנסה ב-300 אלף ₪ בגלל הפרת זכויות עובדים

משרד העבודה והרווחה הגיש כתב אישום כנגד חברת צעצועי בוקי בע"מ והיא תשלם מאות אלפי שקלים בגין הפרת זכויות עובדים לפי חוק הגנת השכר וכן עבור ניהול כספים לקוי.

חברת צעצועי בוקי בע"מ היא חברה פרטית אשר עוסקת בשיווק והפצת צעצועים אשר העסיקה 13 עובדים. במשך כמה חודשים החברה לא העבירה כספים אל חברות הביטוח אליהם הכספים היו מיועדים במועדים נדרשים ולעיתים לא העבירה כספים כלל וזאת למרות שהיא ניכתה את הסכומים הללו מהעובדים בפועל.

הלשכה המשפטית במשרד העבודה והרווחה הגישה כנגד החברה כתב אישום בגין עבירות אלו לפי חוק הגנת השכר וקנסה את החברה בסכום משמעותי של 300,000 ₪. החברה הורשעה לתקופה של 3 שנים בגין כתב האישום ונדרשה להפקיד עברות בסך 1.13 מיליון שקל וזאת כדי להימנע מביצוע פעולות אלו בעתיד.

נשיא בין הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, השופט שמואל טננבוים הדגיש בפסק הדין כי אי העברת הכספים שנוכו מהעובד ולא הגיעו ליעדם היא עבירה חמורה ביותר ויש לנהוג בחומרה. עבירה זו כוללת בתוכה הטעיית עובדים כי הם יודעים שהכספים נוכו מהם שכן זה נראה באמצעות תלוש השכר שלהם, אך לא יודעים כי הם אינם הועברו ליעדם ולכן הם אינם נצברים לטובתם בקופה הייעודית – דבר שפוגע בצורה משמעותית בזכויות הפנסיוניות של עובדים אלו.

התובעת הראשית, עו"ד גלי לוי אמרה כי מדובר באחת העבירות החמורות ביותר בתחום דיני העבודה, בהתחשב שהעבירות בוצעו לאורך זמן וכלפי מספר עובדים, ראוי לזגור על החברה קנס כספי משמעותי לצד הרשעה פלילית.

בתוך כך, פרסמנו בחודש שעבר (אפריל 2018) מדריך בנושא איך להגיש תלונה למינהל האסדרה והאכיפה שבמשרד העבודה. המדריך עוזר לכם להבין מה עליכם לעשות כאשר המעסיק מפר את חוקי העבודה כלפיכם.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close