עסקים וסטארט-אפ

ועדת הפנים פיצלה את סעיף רישוי עסקים מחוק ההסדרים

המשמעות: ח"כים שמצביעים בעד חוק ההסדרים יוכלו להצביע נגד חוק זה

ועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש החליטה לפצל את סעיף רישוי עסקים מהצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים), ולהצביע עליו כחוק נפרד, מה שיאפשר גם לח"כים שמחויבים להצביע בעד חוק ההסדרים להתנגד לחוק זה במליאה. החלטה זו התקבלה היום ביוזמת היו"ר קיש, פה אחד, על ידי 8 מחברי הוועדה.

על פי הצעת החוק, הממשלה רשאית להחליט, כי עסק שיש בפעילותו חשיבות לאומית, יוכל לקבל רישיון עסק, שלא כמקובל היום, על ידי הרשות המקומית, אלא באמצעות מנגנון אחר: בדיקת צוות מנכ"לי משרדי ממשלה (משרד רוה"מ, משרד הפנים ומשרד האוצר), שייקרא "הצוות המייעץ", שימליץ כי אכן מדובר בעסק בעל חשיבות לאומית, והעברת ההמלצה לממשלה, שתקבל את ההכרעה הסופית.

לאחר שהממשלה תחליט שמדובר בעסק בעל חשיבות לאומית, משרד הפנים יעניק לה רישיון עסק, לאחר שיבדוק מול הגופים המאשרים שהעסק עומד בכל הדרישות, כגון היתר בניה כחוק ועל פי התב"ע, תנאי המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, דרישות רשות הכבאות, וכו'. הרישיון לא יינתן, אלא אם ניתנה לראש הרשות המקומית הזדמנות להביע עמדתו.

ח"כ יעל גרמן: "מן הראוי לקיים דיון יותר מעמיק. החוק משנה את יחס המפעלים כלפי הרשות המקומית, וזה רק חלק מהנימוקים. יש לי כמה דברים שהייתי רוצה להוסיף. יש עוד כמה אנשים שהיו רוצים לדבר. אני תומכת בפיצול החוק מחוק ההסדרים, אבל מבקשת דיון נוסף".

יו"ר הוועדה יואב קיש: "הוועדה דנה בנושא אתמול 4 שעות ושמעה את הנימוקים לכל ההסתייגויות. לא יהיה דיון נוסף. מטרת הפיצול לאפשר גמישות לח"כים שיוכלו להצביע בסוגיה זו לפי צו מצפונם, ולא כמקשה אחת בתוך חוק ההסדרים. ההסתייגות היחידה שאני מקבל, והיא תוכנס לנוסח החוק עליו נצביע היא הרחבת הצוות המייעץ. על פי בקשת הממשלה יו"ר הצוות הוא מנכ"ל רוה"מ, וחברים בו מנכ"ל האוצר ומנכ"ל משרד הפנים. נוסיף להם שני חברים – מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ומנכ"ל משרד הכלכלה. הממשלה לא קיבלה את כל רצונה. נביא את החוק להצבעה בוועדה ביום ד'".

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close