עסקים סטארטאפ ויזמות

חברת הסייבר הישראלית CyberX גייסה 18 מיליון דולר בסבב השני

הסטארטאפ הישראלי סייבר איקס (CyberX) גייס היום 18 מיליון דולר בסבב השני, מאז הקמת החברה גייסה 30 מיליון דולר.

חברת האבטחה הישראלית בתחומי האינטרנט של הדברים התעשייתי ומערכת בקרה תעשייתית, סייבר איקס (CyberX) הודיעה היום על השלמת גיוס הון בסבב השני. סייבר איקס גייסה היום 18 מיליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון נורווסט (Norwest Venture Partners) ושתי חברות אבטחת סייבר FireEye ו- Fireglass.

לסבב זה גם הצטרפו המשקיעים הנוכחיים ובין היתר גלילות קפיטל פרטנרס, פלינט קפיטל, FF ונצ'ר קפיטל וגם OurCrowd ובכך הגיוס הכולל של החברה עומד על 30 מיליון דולר מאז הקמתה.

סייבר איקס שהוקמה בשנת 2013 על ידי עומר שיינדר וניר גילר מספקת הגנה למערכות האינטרנט של הדברים התעשייתי (Industrial IoT) ובקרה תעשייתית (ICS). המערכת עוקבת בצורה שוטפת אחר הרשת כדי לאתר התקפות ממוקדות, תוכנות זדוניות, איומים פנימיים ופגיעות קריטית. ארגונים תעשיתיים מקבלים הגנה שנועדה למנוע הפסקות ייצור, בטיחות וכשלים סביבתיים וכן הגנה מפני התקפות על ה-IP של הארגון.

המערכת של סייבר איקס משלבת למידה עצמית של מערכות בקרה תעשיתיות ובכך יכולה לספק ניתוחים מדוייקים ללא כל ידע קודם והכרת סביבת העבודה וכל זאת תוך כדי שהמערכת אינה מנטרת פעולות ולא פולשנית. המערכת של החברה מוטמעת בענפי תשתיות קריטיים כגון חברות אנרגיה, מים, חשמל, תרופות, נפט וגז ומפעלי ייצור.

"תוכנות זדוניות מתוחכמות כמו WannaCry ו- NotPetya, יחד עם התקפות סייבר ​​ממוקדות כגון TRITON ו- Industroyer, הראו למנהלי עסקים שסיכון סייבר תעשייתי עלול להשפיע באופן מהותי על התוצאות הכספיות, וכן על השלכות בטיחותיות וסביבתיות אפשריות", אומר עומר שניידר, סייברקס מייסד ומנכ"ל. "כקרן הון סיכון עולמית מובילה, ההשקעה של NVP ב- CyberX היא הכרה בכך שאנו מספקים בהצלחה טכנולוגיה ומומחיות מובחנות שמאפשרות לנו לנצח את הלקוחות המוכרבים ביותר ואלו שדורשים יותר בעולם".

"יש צורך גובר במפעלים רבים כדי לחבר את רשתות ה-IoT ו- ICS שלהם לרשתות IT ארגוניות למטרות ביצועים, ניטור וניהול. מגמה זו יוצרת סיכון ביטחוני חדש, המחייב פתרון אבטחה מודרני וטוב יותר." אמר דרור נחומי, שותף כללי בחברת נורואסט ונצ'ר פרטנרס. "אנו מתרשמים מאוד מהפתרון של CyberX ומהאימוץ המוצלח שלה עם לקוחות ארגוניים ברמה הגבוהה ביותר".

לאחר השקת הפלטפורמה של החברה בשנת 2014, סייבראיקס נהנית מהצלחה בשוק הכוללות התקנות על פני שש יבשות. בנוסף, להמשך התרחבותה בארה"ב ובאירופה, החברה הודיעה כי תשתמש במימון זה כדי להניע את הצמיחה הבינלאומית ולהרחיב את פיתוח מוצרי ה- ICS, מחקר ביטחוני ואיומי צוותי המודיעין.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close