עסקים סטארטאפ ויזמות

Moovit גייסה 50 מיליון דולר בהובלת אינטל כדי להרחיב את מערכת ההפעלה שלה

מוביט, האפליקציה שמאפשרת ניווט באמצעות תחבורה ציבורית מגייסת סבב גיוס רביעי של 50 מיליון דולר. אמנון שעשוע, מייסד מובילאיי וחברת אורקם, יצטרף אל דירקטוריון החברה.

חברת מוביט (Moovit) בעלת האפליקציה שעוזרת לתכנן ניווט ונסיעות דרך תחבורה ציבורית, הודיעה היום כי סגרה סבב גיוס נוסף בהיקף של 50 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות של בחרת אינטל. גם המשקיעים הקודמים של Moovit הצטרפו, ביניהם Sequoia Capital, BMW iVentures, NGP, Ashton Kutcher's Sound Ventures, BRM, Gemini, Vizara, Vintage ו- New Hanaco. עד כה החברה גייסה 133 מיליון דולר.

מעל 120 מיליון אנשים ב-2000 ערים שב-80 מדינות משתמשים באפליקציה של Moovit לצורך קבלת מידע אודות התחבורה הציבורית ואופן התכנון. החברה צברה מאגר גדול בעולם של נתוני תחבורה ציבורית ומייצרת יותר ממיליארד נקודות נתונים על המפה בכל יום. בנוסף, Moovit עוזרת לרשויות מקומיות ולמפעילי תחבורה ציבורית לנהל טוב יותר את הרשתות שלהם.

מייסד ומנכ"ל מוביט, ניר ארז, אמר כי החברה תשתמש בכספים כדי להמשיך במשימתה להיות חלק מכל נסיעה עירונית ובין עירונית. לרבות הרחבת צוות המכירות העולמי, שיפור מוצרי הצריכה כדי לתמוך בגדילת כמות המשתמשים, והשקעה בפלטפורמת ניידות כשירות (MaaS) שלה.

"Moovit מצפה לצבור מיליארד משתמשים עד שנת 2021 ולהרחיב משמעותית את מספר הערים המשתמשות בניתוח הנתונים של החברה לשיפור הניידות העירונית", אמר ארז. "אנו שמחים במיוחד על התוכניות שלנו לשתף פעולה עם Mobileye. זו מערכת יחסים הדדית שנועדה לעצב את העתיד של ניידות עירונית".

פרופסור אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר של אינטל ומנכ"ל מובילאיי, שנמכרה לאינטל ב-15.3 מיליארד דולר בשנה שעברה, יצטרף למועצת המנהלים של Moovit כמשקיף.

"Moovit הוא אחד המובילים בעולם בנתוני תחבורה ציבורית וניתוח", אמר פרופסור אמנון שעשוע. "השילוב של הטכנולוגיה והידע של Mobileye ו- Moovit יהיה יעיל בזמן הכנת ערים לקראת כניסת כלי רכב אוטונומיים".
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close