עסקים סטארטאפ ויזמות

סקר חדש מגלה: עד כמה חג הפסח משפיע על העצמאים הקטנים

אחרי החגים? לא אצל העצמאים הקטנים. סקר חדש בקרב העצמאים חברי ארגון נטוורקינג קובע כי בתקופת הפסח העסקים חווים אפילו עלייה

"אחרי החגים" הוא משפט ששומעים הרבה בעלי עסקים. בתקופה זו נראה כאילו השוק נמצא בירידה ואפילו קיפאון עד אחרי המימונה. סקר חדש בקרב 137 חברים בארגון הנטוורקינג BNI נערך על מנת לבדוק עד כמה חמורה הפגיעה לעסקים. על פי ממצאי הסקר, המצב אינו רע כל כך כפי שמצטייר:

אצל רוב המשיבים (58%) לא מורגשת ירידה בעסקים, אצל כ-15% מורגשת ירידה של כ-10%, אצל 15% נוספים מורגשת ירידה של כ-50% ורק אצל כ-12% מורגשת ירידה של מעל 50%.

לשאלה כמה לקוחות דחים פגישות או סגירות עסקאות ל "אחרי החג" מתברר כי כ-41% ענו כי אך אחד מהלקוחות הפוטנציאליים שלהם לא עושים זאת, כ-37% טוענים שכ-25% מהלקוחות הפוטנציאליים דוחים את ביצוע העסקאות, ורק כ-22% מהמשיבים טענו כי 50% ומעלה מהלקוחות הפוטנציאליים דוחים עסקאות לאחרי החגים.

נקודה מעניינת היא כי אצל קרוב לשליש מהמשיבים (כ-32%) מדובר אפילו בעלייה משמעותית של פעילות העסק שלהם לפני הפסח. אלא שגם פסח היא עונה לא חקה אצל מרבית העסקים, רק 16% ענו כי זו עונה חזקה עבורם, 38% ענו כי זו עונה חלשה עבור העסק ו-46% ענו כי אין להם עונתיות בפסח.

מי שבכל זאת מבקש להגדיל את מחזור העסקים נעזר בהפניות עסקיות 47% או מגדיל פעילות ברשתות החברתיות 32%.

אמצעי שיווק יעיל סקר
אמצעי שיווק יעיל סקר

ירדן נוי מנכלית BNI: "ממצאי הסקר מוכיחים שוב כי אוכלוסיית העצמאים בישראל הם אחד המנופים המשמעותיים למשק המקומי. בעוד שארגונים ציבוריים, משרדי ממשלה וחברות גדולות עושים 'הפסקת' עבודה במהלך תקופת החגים, ופוגעים ברצף השוטף של העבודה. אוכלוסיית העצמאים, אשר נהנית לאורך כל השנה מגמישות בעבודה ונוחות, ממשיכים בפעילות עסקית שתורמת למשק הישראלי כולו. אנו מאמינים כי העלייה המשמעותית בפעילות העסקים במהלך החג מתאפשר אודות ליתרונות הנטוורקינג והחיבורים עם בעלי עסקים אחרים".

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close