שוק ההון, מסחר ומטבע חוץ

איילון רוכשת את פעילות הביטוח של פסגות ב-30 מיליון שקל

קצת מעל חודש ימים לאחר שחברת איילון הודיעה כי היא במגעים לרכישת תיק ביטוח החיים של פסגות, כעת העסקה יוצאת לדרך. איילון אחזקות, חברת האם של איילון חברה לביטוח הודיעה אתמול כי חברת הבת (איילון ביטוח), רכשה אתמול את הפעילות הביטוח של פסגות חברה לביטוח של בית ההשקעות פסגות.

התמורה שתשלום חברת איילון תשלום לפסגות עבור כל תיק הביטוח שלה הוא מקסימום כ-30.2 מיליון שקל ויכול להיות שהמחיר אף יהיה נמוך יותר. העסקה צפוייה להיסגר עד 30 ביוני 2018 והחברות הסכימו כי כל הזכויות והחובות עד תאריך זה יישארו אצל פסגות, ולאחר תאריך זה יועברו יחד עם התיק אל איילון.

מכיוון שחברת פסגות עוסקת בתחום אחד בלבד, אז העסקה היא כוללת את תיק ביטוח החיים שלה (הכולל‏ פוליסות ‏ביטוח ‏חיים ‏(ריסק ‏בלבד), ‏נספחים ‏לפוליסות‏ לכיסויים‏ בתחום‏ הבריאות,‏ פוליסות‏ אובדן ‏כושר ‏עבודה ‏ופוליסות‏ חיסכון). זה כולל גם את זכויותיה והתחייבויותיה כלפי המבוטחים, סוכני ביטוח ומבטחי משנה שעמה חתומה פסגות.

איילון הוסיפה כי להערכתה אין חיובי מס או היטלים הנובעים מהעסקה ואין מגבלות על פי דין או הסדרים חוקיים אחרים שמגבילים את היכולת של איילון לרכוש ולנהל את תיק הביטוח שלה למעט הרגולטורים. העסקה תאושר רק לאחר אישור הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון והממונה על ההגבלים העסקיים.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close