שוק ההון, מסחר ומטבע חוץ

הביטקוין צונח ונמצא בשפל ב-2018: מתחת ל-5900 דולר

הקסם של המטבע הדיגיטלי מתפוגג, הביטקוין ממשיך לצנוח והיום נמצא מתחת לתג המחיר של 5900 דולר לביטקוין – מדובר על הרמה הנמוכה ביותר השנה.

על פי נתוני CoinMarketCap, היום המטבע הדיגיטלי ביטקוין נסחר מתחת ל-5900 דולר ומהווה ירידה של כ-4% ביום המסחר האחרון. כזכור בחודש ינואר השנה, המטבע היה עוד בתג מחיר של 17,672 דולר (06.01) כך שמדובר על ירידה של 66% מאז.

בנוסף, המטבע הדיגיטלי נמצא היום כ-70% מתחת לשיא שלו בתאריך 17 בדצמבר 2017, כזכור, המחיר שלו היה אז 20,089 דולר.

יש כמה דברים שמשפיעים על המחיר של הביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים.

אחד הסיבות העיקריות הו הפריצה והגניבות של מטבעות דיגיטליים מהבורסות ומהארנקים הדיגיטליים. עצם היותם מחוברים לאינטרנט, מהווה קרקע פורייה להאקרים ולגורמים זדוניים נוספים, לפרוץ את המערכות שלהן במטרה לגנוב המטבעות הדיגיטליים.

הסיבה הנוספת, וחלקה גם כתוצאה מהסיבה הראשונה היא הגברת הרגולציה בענף. עד שנת 2017 לא היו כל כך הרבה דיונים ורצון להסדיר את תחום הקריפטו. החל משנת 2017 ובמיוחד 2018, החלו מדינות שונות בכלל וגורמים רגולטוריים בפרט, להדק את נושא הרגולציה במטרה להסדיר את התחום כדי להגן על המשקיעים ולמנוע את אי הוודאות.

כמובן, יש עוד סיבה שאומרת כי היה מדובר על מניפולציית מחיר. כלומר, ביצעו פעולות שמטרתם להשפיע על שער החליפין של הביטקוין וכך להונות את המשקיעים בדרכי מרמה. יש הטוענים כי המחיר של הביטקוין לא היה צריך לנסוק כלל לתג מחיר של מעל 20 אלף דולר וכי העלייה המשמעותית הייתה למעשה בועה.

בתוך כך, מרבית המטבעות הדיגיטליים יורדים כעת בבורסות ומשלימים עשרות אחוזים של ירידות מאז השיאים שלהן שהתחרשו גם באזור דצמבר 2017 – ינואר 2018.

עוד בנושא

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close