שוק ההון, מסחר ומטבע חוץ

השקעות דיסקונט מוכרת 16.56% ממניות שופרסל ב-854 מיליון ₪

חברת השקעות דיסקונט הודיעה היום כי תמכור 16.56% ממניות שופרסל בסכום כולל של 854 מיליון שקלים, זאת לאחר השלמת הליך מכרזי למשקיעים מסווגים.

ביום שני, הנחה דירקטוריון חברת השקעות דיסקונט את ההנהלה לבחון אפשרות של מכירת מניות של שופרסל בע"מ, שהיא חברת הבת של השקעות דיסקונט (דסק"ש) וכל זאת בדרך של הליך מכרזי למשקיעים על מחיר מנית שופרסל שתימכר על ידי החברה.

ההחלטה נועדה לעזור לחברה לעמוד בחוק הריכוזיות (החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות) לעניין הגבלת שליטה בחברות במבנה פירמידלי. החברה הוסיפה כי הדבר יעזור לשפר את יחס המינוף שלה לצד שיפור הגמישות הפיננסית.

היום כאמור, החברה הודיעה כי קיבלה הצעה מחייבת לרכישת מניות שופרסל המוחזקות על ידיה וזאת במחיר של 21.83 ₪ לכל מניה ומדובר פה על מכירה של 16.56% ממניות שופרסל כאשר שווי העסקה הכולל עומד על כ-854 מיליון ₪.

כיום השקעות דיסקונט מחזיקה שליטה בשופרסל ובסך הכל 50.12% ממניותיה, לאחר המכירה, שיעור החזקות החברה בהון המונפק של שופרסל ירד ל-33.56%. החברה הבטיחה שלא להפיץ בבורסה, מניות של שופרסל למשך 3 חודשים ממועד השלמת המכירה.

עם השלמת המכירה, דיסקונט השקעות תחדל להחזיק שליטה בשופרסל ולכן תפסיק לאחד בדוחותיה הכספיים את הדוחות של שופרסל. אולם, יתרת המניות של שופרסל שיוחזקו לאחר השלמת המכירה יוצגו בדוחות הכספיים על בסיס שווי מאזני.

בנוסף, החברה ציינה כי היא צפויה לרשום ברבעון השני, רווח של 1.28 מיליארד ₪ עבור המזומן שצריכה לקבל עקב המכירה בצירוף שווי ההוגן של יתרת ההשקעה ובניכוי ערך השקעה במניות בסוף הרבעון הראשון.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close