שוק ההון, מסחר ומטבע חוץ

רשות ניירות ערך הטילה עיצומים כספיים על בנק לאומי ועל מור קרנות נאמנות

רשות ניירות ערך הודיעה היום על הטלת עיצומים כספיים על בנק לאומי בגלל רישום לקוי של פעולות ייעוץ ועל מור קרנות נאמנות בגלל פרסום מטעה באתר האינטרנט.

הרשות מדגישה בכל פעם כי הגופים הכפופים נדרשים לפעול על פי התקנות ועל החוק וזאת כדי שהמשקיעים יקבלו מידע מקיף, נכון ואמיתי אודות ההשקעה או הייעוץ הניתן על ידם.

זה לא הפעם הראשונה שהרשות מטילה עיצומים כאלה ואחרים על גופים מפוקחים שלא פועלים כחוק. בחודש מרץ השנה, הרשות הטילה עיצומים כספיים בסך 320,000 ₪ על 5 גופים מפוקחים, בחודש נובמבר 2017 הטילה עיצומים כספיים כרבע מיליון שקל על 5 גופים אחרים וכן בחודש מרץ השנה הטילה עיצום כספי של חצי מיליון שקל על מיטב דש בגלל חריגות ממדיניות ההשקעה.

הרשות הטילה עיצום כספי על בנק לאומי בסך 300,000 שקלים בגלל ליקויים ברישום של פעולות בניגוד לנדרש בתקנות הרישום. ליקויים אלו פגעו באפשרות לבחון את איכות הייעוץ והמקצועיות שלו שניתן ללקוחות הבנק. הרשות ביצעה בדיקה ועל רקע החשש שעלה מהממצאים נראה כי היועצים נתנו המלצות ללא הידיעה לקיום של גביית הוספה מרוכשי יחידות בקרנות המומלצות.

בהתאם למדיניות הרשות, על פי התקנות ולאחר פעולות שנקט הבנק להקטנת הנזק, הרשות הפחיתה 25% מהעיצום הכספי.

בנוסף לכך, הרשות הטילה עיצום כספי על מור קרנות נאמנות (2013) בע"מ בסך 108,266 ₪ וזאת בגין פרסום מטעה באתר האינטרנט של החברה. הפרסום באתר של מנהל הקרן כלל את שיעורי דמי הניהול בקרן כספית שבניהולה וזאת ללא ציון שיעור ההוספה על פי כנדרש.

בגלל היעדר הפרות קודמות, פעולות למניעת נזק ונסיבות נוספות, הרשות הקלה על מנהל הקרן והפחיתה את העיצום הכספי ב-75%.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close