רכב ותחבורה

זה סופי: המשטרה תוסמך לאכוף חסימת רכבים בשטחים פרטיים

מליאת הכנסת אישרה בתמיכת 45 ח"כ וללא מתנגדים בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 122), התשע"ח-2018 של ח"כ מיכאל מלכיאלי וקבוצת חברי כנסת.

הסדרי התנועה הקיימים מסדירים את תנועת כי הרכב, החניה ואת תנועת הולכי הרגל. כיום אין סמכויות אכיפה ברורות לשוטרים ופקחים עירוניים בחניונים בבניינים משותפים. כך שדיירים הנתקלים ברכב החונה שלא על פי הסדרי התנועה הקיימים, בצורה שאינה בטיחותית, העלולה לסכן את הולכי הרגל או רכב הנוסע, נתקלים בפני שוקת שבורה בבואם לטפל במטרד הבטיחותי.

לפיכך ההצעה מבהירה כי חניית רכב בחניון בניגוד להסדרי התנועה, באופן המגביל או חוסם מעבר כלי רכב, באופן שאינו בטיחותי, הינה עבירה ולשוטר יהיו סמכויות האכיפה הקבועות כבר היום בחוק.

על כן, ההצעה שאושרה קובעת כי חניית רכב באופן החוסם רכב אחר או בשטח לצד מקום חניה לנכים באופן שאינו מאפשר לנכה להיכנס לרכבו הנושא תג נכה או לצאת ממנו, הן במקומות חניה המשמשים את הציבור והן במקומות חניה בבעלות פרטית, תהיה עבירה פלילית, כך שלמשטרה תהיה סמכות אכיפה לעניין זה. כמו כן, מוצע להסמיך את שר התחבורה והבטיחות בדרכים, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, לקבוע תקנות לעניין איסור חניה במקום חניה פרטי.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close