קריירה והשכלה

יהודה אלגריסי החשבונאי הראשי במחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך פורש

רו"ח אלגריסי הודיע על החלטתו לפרוש בסוף חודש יוני לאחר סיום קדנציה בת 8 שנים בתפקיד. לרו"ח אלגריסי זו הקדנציה השנייה בה עבד ברשות ניע'. את הקדנציה הראשונה סיים רו"ח אלגריסי בשנת 2008 כמשנה למנהל מחלקת תאגידים. אז מונה לכהן כסמנכ"ל הכספים בחברת כלל פיננסים. באפריל 2010, תקופה בה ניכרו השלכות המשבר הפיננסי, נענה רו"ח אלגריסי להצעה לחזור לרשות ניע' כחשבונאי הראשי.

עם חזרתו לרשות ניע' נדרש רו"ח אלגריסי להתמודד עם אתגרים חשבונאיים שהציב המשבר הפיננסי בפני הרשות. רו"ח אלגריסי הצהיר לא אחת כי הקו שמנחה אותו ביישום ה- IFRS הוא יישום תכליתי של תקני החשבונאות באופן בו הדוחות הכספיים ישקפו את המהות הכלכלית של העסקים, ואף שם לו כמטרה להנחיל תפישה זו בשוק ההון כחלק מההתמודדות עם האתגרים מולם ניצבה הרשות.

כך, כבר בתחילת תפקידו כחשבונאי הראשי, בשלהי תקופתו של יו"ר הרשות דאז, פרופ' גושן, הביא רו"ח אלגריסי לשינוי הפרקטיקה ששררה לפני כניסתו לתפקיד לגבי הכרה ברווחי שערוך כתוצאה משינויים קטנים בשיעורי החזקה בחברות מוחזקות ללא תכלית כלכלית בצידם. לאחר מכן, בתקופה של היו"ר הקודם, פרופ' האוזר, הוביל רו"ח אלגריסי שורה של החלטות חשבונאיות בסוגיות מורכבות בהתאם לקו המנחה עליו הצהיר. דוגמא לכך היא ההחלטה לענין האפשרות להעלים הפסדים מהשקעה בניע' ע"י אימוץ מוקדם של IFRS9 או ההחלטה שלא לאפשר הכרה ברווח חשבונאי ללא הצדקה כלכלית כתוצאה ממיזוג YES עם בזק.

רו"ח אלגריסי היה גם מעורב בשורה של פרויקטים שנעשו ברשות, ובהם גם הובלת הצוות שבחן וקיבל את ההחלטה על קיומו של שוק עמוק באג"ח קונצרני בישראל. בתקופתו, רו"ח אלגריסי פעל גם להידוק קשרים הבינ"ל של הרשות בעניינים חשבונאיים, במיוחד עם ה- IASB ועם ה- IOSCO. ובפברואר האחרון הוביל את האירוח בארץ של ועדה לענייני חשבונאות של IOSCO, בה חברים נציגים מכ- 30 מדינות.

רשימת העובדים שעזבו לאחרונה את רשות ניירות ערך:

יהודה אלגריסי הצטרף ל-4 עובדים בכירים שפרשו ברשות ניירות ערך ב-6 החודשים האחרונים.

  1. שרונה מזליאן לוי, דוברת רנ"ע פרשה ומונתה לדוברת בנק הפועלים 05/03/2018
  2. עו"ד מוטי ימין, מנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, פורש מתפקידו 30/11/2017
  3. פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, הודיע על פרישתו מתפקידו 30/11/2017
  4. עו"ד אלי לוי, מנהל מחלקת חקירות של רשות ניירות ערך הודיע על פרישתו 15/11/2017

רו"ח אלגריסי מסר: "אני פורש בתחושת סיפוק וגאווה על דרך ההתמודדות של הרשות עם האתגרים מולם נצבה במהלך 8 השנים האחרונות. אני רוצה להודות ליושבי הראש שכיהנו ברשות במהלך שנים אלה ועל הגיבוי המלא שנתנו לי בהתמודדות זאת. במיוחד, אני רוצה להודות לחבריי ברשות שעמדו לצידי וסייעו לי בכך. הייתה לי הזכות להיות חלק מגוף שחרט על דגלו את החתירה למקצועיות ולמצוינות לצד הוגנות ושירותיות, מכלול של תכונות שלא טריוויאלי למצוא בגוף ציבורי. אני בטוח שהרשות, בראשות ענת גואטה, תמשיך לצעוד קדימה ולהוות מקור ודוגמא למצויינות".

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך מסרה כי היא מודה ליהודה אלגריסי על שירותו המסור והמקצועי לרשות ניירות ערך ומאחלת לו המשך דרך צלחה.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close