חדשות כלכלה

הרפורמה במכון התקנים: זמן קבלת אישור התאמה לתקן מתקצר ל-2 ימים

בחודש דצמבר 2016 יצאה לדרך הרפורמה במכון התקנים, זאת לאחר תקופה ארוכה של משא ומתן בין משרד הכלכלה, לבין מכון התקנים הישראלי וההסתדרות.

היום הודיעו מכון התקנים ומשרד הכלכלה על קיצור הזמנים לקבלת התאמה לתקן. כך למשל, אם בעבר, חלק גדול מהמשלוחים היו צריכים להמתין 3 שבועות לקבלת אישור התאמה לתקן, כיום זה קוצר משמעותית ומדובר על יומיים בלבד.

הרפורמה במכון התקנים כאמור, תחסוך למשק הישראלי כ-550 מיליון שקל, בין היתר על ידי כך שהושקה כבר מערכת ממוחשבת חדשה ליבוא המשמשות את כל מעבדות הבדיקה.

מטרת הרפורמה היא לפתוח את שוק בדיקות התקינה של מוצרי הייבוא לתחרות ולהעביר את הסמכויות לאישור הבטחת האיכות של מוצרים מיובאים ממכון התקנים למעבדות פרטיות בעלות אישור לכך. הפתיחה לתחרות תיעשה ב-4 פעימות, עד מרץ 2021, על פי קבוצות שונות של מוצרים, בהתאם למועדים מוסכמים מראש, כאשר הדגש הינו על מתן קדימות למוצרי צריכה.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "קיצור זמני ההמתנה לקבלת אישור יצמצמו את זמן האחסנה ויורידו את עלויות היבוא, דבר שיסייע בהפחתת יוקר המחייה, ובכך יקל על חברות קטנות וחדשות להגדיל את היקפי הסחר ולתרום לצמיחה במשק".

אילן כרמית, מ"מ מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "קיצור זמן שחרור המשלוחים מביא להפחתה ניכרת בעליות אותן נושא היבואן, כך שמצטמצם זמן האחסנה וכמות המלאי הנדרשת לתפקודו השוטף של העסק".

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close