צרכנות

חברות הסלולר ישלחו הודעה קולית על מועד סיום עסקה לטלפונים חסומים להודעות

ועדת הכלכלה תחליט בתוך שבוע האם להחיל את הצעת החוק על חברות הטלוויזיה והאינטרנט

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שניה ושלישית תיקון להצעת חוק הגנת הצרכן שנועד לחייב את חברות הסלולר כאשר מדובר על עסקאות או חבילות לתקופות קבוצות, להודיע 21 יום לפני, על מועד סיום עסקה גם בהודעה קולית במידה והטלפון חסום לקבלת הודעות SMS.

הצעת החוק משלימה את תיקון חוק הגנת הצרכן שאושר לפני שנתיים, במסגרתו, עסקים חוייבו להודיע בהודעת SMS (מסרון) לצרכן 21 יום לפני מועד סיום עסקה קצובה, ומטרתה לאפשר לצרכנים שהטלפונים שלהם חסומים לקבלת מסרונים, לקבל הודעה קולית על מועד סיום עסקה.

נציגי ועדת הכלכלה הוסיפו כי זה עניין קטן עבור חברות הסלולר, אך הוא משמעותי ביותר עבור הצרכנים. בנוסף לכך, הוחלט בוועדה לקבל החלטה תוך שבוע ימים האם להחיל את הצעת החוק החדשה על חברות התקשורת האחרות, ספקיות האינטרנט, חברות תשתיות אינטרנט והטלוויזיה הרב ערוצית.

הצרכנים שאצלם מסרונים חסומים הם צרכנים בעלי טלפון כשר, מכיוון שחברות הסלולר מקצות במיוחד מספרי טלפונים כשרים, הן יודעות בוודאות מי הלקוח שיכול לקבל מסרונים ומי לא. לכן, ההצעה תחייב אותן לשלוח רק לאותם לקוחות.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close