קריירה והשכלה

אושר סופית: נקודות זכות לסטודנטים עבור מילואים או פעילות התנדבותית

מליאת הכנסת אישרה את הצעת החוק עידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית ברוב של 74 חברי כנסת וזאת לאחר שועדת החינוך אישרה לפני כשבועיים.

הצעת החוק נועדה כדי להשפיע על המעורבות החברתית באוכלוסיה ומצד שני, להקל על סטודנטים עובדים לתואר ראשון. כאשר התכנית תחל לפעול, סטודנטים יתנדבו אלפי שעות בקהילה, זה גם יגרום לצמצום הפערים וחיבור עם השכבות הנמוכות במדינה.

החוק החדש קובע כי מוסד להשכלה גבוהה יקבע לאחר התייעצות עם ארגוני סטודנטים, תכנית לשילוב סטודנטים הלומדים בו בפעילות חברתית וקהילתית בהתנדבות. ההצעה קובעת כי אותו סטודנט שמתנדב או סטודנט שמשרת במילואים יקבל נקודות זכות המקנות לו הטבת מס.

עבור כל שנה, הסטודנטים הללו יקבל 2 נקודות זכות לאותה שנה וזאת לאורך כל התואר הראשון.

נקודת זיכוי היא סכום המקוזז ממס הכנסה של עובדים בכל שנה, השווי של כל עשוייה להשתנות מעת לעת על ידי רשות המסים ונכון להיום כל נקודת זכות מהווה 216 ₪ בכל חודש. לכן, מדובר על זיכוי של 532 ₪ ממס הכנסה כל חודש במהלך הלימודים.

חשוב לציין כי החוק רלוונטי עבור סטודנטים עובדים שמשלמים מס הכנסה עבור הכנסותיהם. כך למשל, אם סטודנט לא משלם מס הכנסה עקב משכורת חלקית או נמוכה, החוק החדש לא ממש יקנה להם הנחה. כמו גם, אם סטודנטים לא מנצלים את נקודות הזכות, לא ניתן לקבל החזר מס מסיבת אי ניצול.

אלו שמשלמים מס הכנסה, עליכם להודיע אל המעסיק שלכם לעניין וזאת על מנת שהוא יעדכן את המידע שלכם, בשנה לאחר מכן יש להוסיף זאת בטופס 101. בכל מקרה, אחרי כניסת החוק לתוקף אם תשלמו מס, תוכלו לבקש החזר מס.

החוק החדש יכנס לתוקף בתחילת שנת הלימודים האקדמית הבאה (תשע"ט).

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close