שוק ההון

הקבוצות המענייניות ביותר בנושאי ביטקוין ומטבעות מבוזרים אחרים

אחרי ששנת 2017 הייתה שנת שיא אצל כלל המטבעות הדיגיטליים, מרבית המטבעות הגיעו לשיא שלהן הן המחיר והן במחזורי מסחר. שנת 2018 כרגע החלה כמכה קשה עבור פעילים בשוק המטבעות המבוזרים, הן הקריסה במחירי המטבעות, הן הרגולציה והשינויים בעולם והן עבור שינויים בארץ.

בעולם בינתיים היו רצף של אירועים משמעותיים, החל מפרשות שונות בגניבת מטבעות בבורסות, קריסה וסגירה של בורסות פעילות, פאניקה ועוד. בישראל בינתיים, רשות ניירות הערך אוסרת על חברות שערכן מבוסס על המטבעות הדיגיטליים להיסחר בבורסה וזאת מהסיבה מחזורי המסחר עולים בצורה משמעותית ללא שום פעילות ממשית. גם רשות המסים הסדירה את נושא המיסוי על מטבעות מבוזרים והחליטה שמטבע דיגיטלי הוא נכס ולא מטבע. בנוסף, פרסמה חוזר בנושא מיסוי הנפקת אסימונים דיגיטליים שמטרתו להסדיר את נושא הכנסות חברות אלו.

אפילו פייסבוק הודיעה כי היא תחסום מודעות של מפרסמים בנושא מטבעות דיגיטליים ואופציות בינאריות. אך בזמן שפייסבוק אוסרת על פרסום מטבעות דיגיטליים, ישנן קבוצות מעניינות בפייסבוק שניתן לדון, לקנות/למכור ואף להכיר חברים חדשים שהם פעילים בשוק.

הנה כמה קבוצות מעניינות המסודרות לפי מספר החברים בה נכון לרגע כתיבת הכתבה. חשוב לציין, כי קבוצות שאין מעורבות של חברים (כלומר יש רק פוסטים וללא תגובות/שיתופים/לייקים), לא נמצאות פה. אין ברשימה זו כהמלצה, אלא כידיעה בלבד.

ביטקוין ישראל – Bitcoins Israel

הקבוצה הגדולה שראינו, המונה מעל 49000 חברים. הקבוצה הזו בניהולם של אביב אלדו ונמרוד סבג. בקבוצה ניתן לדון על נושאים רבים בעולם הביטקוין לרבות מכירה וקניית ביטקוין. ניתוח טכני, מידע נוסף, הערות ועוד.

הצטרפות לקבוצה

ביטקוין ישראלי

קבוצה לא קטנה בכלל הכוללת מעל 29000 חברים תחת ניהולם של עמחי פרץ, אלי סקלר, עופר רותם וניב סינגר. בקבוצה ניתן לשאול שאלות, לבקש עזרה בנושאים טכניים ולהודיע על רעיונות ונושאים נוספים בתחם הקריפטו. בין הדברים שניתן לפרסם הם, בקשות קנייה/מכירה, פרסום עסקים, שאלות ותשובות ועוד.

בנוסף הקבוצה עורכת לעיתים מפגשים פיזיים בשגרירות הביטקוין וזאת כדי שתוכלו ללמוד ולקבל אינפורמציה בנושא.

הצטרפות לקבוצה

מסחר ביטקוין בישראל

הקבוצה מונה מעל 16000 חברים תחת ניהולו של בוריס פריצקר ומטרת הקבוצה היא לחבר בין קונים למוכרים של המטבע ביטקוין בישראל. בקבוצה ניתן לפרסם לא רק מכירה וקניה של ביטקוין אלא גם מטבעות דיגיטליים אחרים לרבות איתריום וריפל.

משתמשים נוספים מוכרים גם ציוד ונכסים אחרים תמורת ביטקוין, לרבות ציוד מחשוב, רכבים ועוד.

הצטרפות לקבוצה

ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים – המלצות

הקבוצה מונה מעל 8600 חברים בניהולם של ישי הראל ודור קונפורטי. בקבוצה ניתן לשתף מידע, לדבר ולכתוב בכל הנושא של מטבעות מבוזרים. לא ניתן לפרסם עסקים או קנייה/מכירת מטבעות דיגיטליים. הפוסטים בקבוצה כוללים עדכונים, טיפים ונושאים נוספים.

הצטרפות לקבוצה

ביטקוין ישראלי למתקדמים

הקבוצה מונה מעל 5000 חברים תחת ניהולם של טל בז'ה, אלי סקלר ואלון. הקבוצה מיועדת בעיקר לאנשים עם ידע מתקדם יותר בנושא ביטקוין ולא שאלות מתחילות יותר כמו "מה זה ביטקוין". בקבוצה ניתן למצוא דיונים אודות רגולציה בתחום, טיפים, דיונים של פיתוח קוד ועוד.

הצטרפות לקבוצה

ביטקוין ישראל – קבוצת מתחילים

הקבוצה מונה מעל 2600 חברים ובניהולם של מיכאל, בן סמוחה ואבי קנר. הקבוצה ניתן לקבל מידע, טיפים וקישורים שונים להעשרת ידע.

הצטרפות לקבוצה

ביטקוין, קריפטו ואלטים – מתחילים ומתקדמים

הקבוצה מונה מעל 1200 חברים ובניהולם של גיא אגה, יוני ברגר ויובל גוב. הקבוצה נועדת לקבלת מידע ומסחר במטבעות הדיגיטליים, לרבות ביטקוין, מטבעות מבוזרים נוספים ואסימונים דיגיטליים. בקבוצה ניתן ראות מידע וקישורים שונים בתחום, ניתוח טכני ועוד.

הצטרפות לקבוצה

יש עוד קבוצות מעניינות שלא הוספנו? חושבים שהקבוצות מקצועיות ורלוונטיות? פשוט מאוד, השאירו תגובה למטה ואנחנו נדאג לבדוק אותם ולהוסיף כאן.

מידע נוסף

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

תגובה אחת

  1. בזמן שפייסבוק אוסר על פרסום דברים הקשורים לקריפטו,
    קמו אתרים על אותו עיקרון קהילתי, שקיימים בדיוק עבור קריפטו ומסחר
    והיופי שאחת מהן נפתחה ממש בשבועות האחרונים עבור הקהל הישראלי,
    מדובר על TradingView כמובן,
    אשר מאפשרת לשוחח על כל מה שקשור למסחר ומטבעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close