טכנולוגיה ודיגיטל

לקוחות אפל, מיקרוספט או אמזון? הפרטים האישיים שלכם בסכנה

זה לא חדש שהאינטרנט מהווה קרקע פוריה לפעילות של האקרים למינהם על מנת לפגוע בחברות ובמשתמשים של שירותים שונים בעולם. חברות נדרשות לשמור על אבטחת מידע ברמה גבוהה אך נראה כי חלק מהן נרשמות בשמירה.

כך נראה על פי בדיקה אחרונה שביצעה חברת סייברינט (CyberInt) הישראלית, נחשפה פרצת אבטחה אצל הענקיות אמזון, מיקרוסופט וחברת אפל, זאת בעת שימוש בתתי אתרים נטושים שמאפשרים להאקרים להשתלט עליהם.

מיקרוסופט, אמזון ואפל לא לבד, הבדיקה הראתה כי חברות מובילות בעולם, שנמצאות גם ברשימת ה-Fortune 500, חשופות לפרצות אבטחה וסייבר של תתי דומיינים כך שגורמים זדוניים יכולים לגשת אליהם. נראה כי זה נעשה בתום לב, אך פוטנציאל הנזק הוא עצום שכן חברות אלו מספקות שירותים למיליוני ומיליארדי משתמשים ברחבי העולם.

איך זה קורה?

תת דומיין הוא למעשה כתובת אתר אינטרנט אחרת שמשוייכת למותג עצמו. באמצעות אתר האינטרנט הנפרד הזה, לקוחות ומשתמשים יכולים לגשת למוצר או לשירות שאותן חברות מציעות. בחלק מן המקרים, הקישור לשירות מופיע באתר הראשי ונעשה דרכו.

כך למשל, הכתובת הראשית של גוגל בעולם היא www.google.com (למרות שגם www זה נחשב תת דומיין, אבל לא נתעמק בזה), עם זאת, כאשר אתם גולשים ב-Gmail, למעשה אתם מופנים אל האתר mail.google.com. שירות זה נמצא בכתובת אתר אינטרנט אחרת ושם אתם מקבלים את השירות של שליחת מיילים של ג'ימייל.

תת דומיין הוא חשוב עבור חברות רבות כיוון שקל יותר לזכור אותו, אשר מזוהה עם המותג וכמובן קל יותר להפריד בין שירותים שונים כך שהם לא יתערבבו. במקרים רבים, כתובות אתר אינטרנט אלו מנוהלות לא בצורה תקינה או נשכחות עם הזמן כתוצאה משינויים טכנולוגיים ומעבר לשירותים מבוססי ענן או מערכות צד שלישי אחרות.

התוצאה היא שגורמים זדוניים פורצים אל הנדל"ן הדיגיטלי של החברות הללו ומשתלטים עליהם בקלות, לאחר מכן הם מנצלים זאת לצורך ביצוע ניסיונות דיוג (פישינג), פרסום תוכן שלישי ותכנים לא הולמים, מטמיעים סקריפטים שונים ופוגעים הן בחברה והן בלקוחות.

אך לא רק, הדבר מאפשר להאקרים גם להתחזות בקלות למותג ובכך משתמשים תמימים בלא יודעין עשויים להעביר להם מידע פיננסי כגון אמצעי תשלום או מידע אישי אחר שאותו ניתן לנצל.

החברה כאמור, הודיעה לחברות אלו על מנת שהם יפעלו לתיקון הליקויים. לאחר מספר ימים נראה כי מרבית החברות טיפלו בבעיות.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close