דין ומשפט

נעצר חשוד בעוקץ כספומטים בהיקף של מאות אלפי שקלים

בחקירה עלה כי הותקן מכשיר על עמדות כספומט שאפשר להעתיק את כרטיסי האשראי. החשוד נעצר בעת שניסה להימלט מהארץ

בתום חקירה סמויה שנערכה בשבועיים האחרונים נעצר נתין זר מרומניה, בשנות ה- 40 לחייו, בחשד שזייף כרטיסי אשראי של עשרות אנשים ומשך באמצעותם מאות אלפי שקלים.

ראשיתה של הפרשה לפני כשבועיים, כאשר מערך הביטחון של חברת האשראי דיווח בתחנת המשטרה בחדרה על ריבוי תלונות מצד לקוחות, כ-90 תלונות שהצטברו, מהן עלה חשד כי כרטיסי האשראי הנמצאים ברשותם שוכפלו ונמשכו מחשבונות הבנק שלהם סכומי כסף של אלפי ש"ח, במספר הזדמנויות שונות.

בתוך כך חקירת המשטרה העלתה כי מדובר בפעילות פלילית המתבצעת באמצעות התקנת מכשיר על גבי חזית עמדות הכספומט, המאפשר את קריאת הפס המגנטי של כרטיס האשראי והעתקתו לשם שימוש עתידי של גניבת כסף, שבוצע על פי החשד בכל רחבי הארץ.

חקירת מאומצת הביאה לחשיפת החשוד, כאשר מעקב אחר תנועותיו הביא למעצרו בתום מרדף, בעת שניסה להימלט מהארץ דרך מעבר יבשתי לארץ שכנה. מערך התביעות של משטרת ישראל במחוז חוף הגיש בתום החקירה הצהרת תובע בבית משפט השלום בחדרה ומעצרו של החשוד הוארך עד לתאריך 7.5.18.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close