חדשות כלכלה

מנהל חברה להשכרת מבנים שלא רשם 150 א' ₪: 'אני מוציא חשבוניות פעם בכמה חודשים'

רשות המסים ערכה ביקורת בצפת ובסביבה שנוהל על ידי פקיד שומה צפת, במסגרתו התבצעו 167 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 7% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

מבקרי רשות המסים ערכו ביקורת אצל קבלן שביצע עבודות בראש פינה. מבדיקת מסמכים ותשאול הלקוחות עולה כי הקבלן לא רשם בספרי החשבונות שקיבל 3000 ₪ במזומן מתוך עבודה של 10,000 ₪. הקבלן הסביר "עבדתי יומית, לא ידעתי שצריך להוציא קבלה". הקבלן נחקר והוטל עליו קנס מנהלי.

ביקורת שנערכה אצל חברה להשכרת מבנים באחד מהכפרים באזור שכללה גם תשאול שוכרי מבנים, העלתה כי במקום לא נרשמות הכנסות. בדיקה מעמיקה של ספרי החשבונות גילתה כי סכום של כ- 150,000 לא נרשם כלל. מנהל החברה טען "אני מוציא חשבונית פעם בכמה חודשים".

אצל עורך דין באחד מהיישובים באזור נמצא צ'ק בסך 400,000 ₪ שהתקבל יום לפני הביקורת ולא נרשם. עורך הדין הסביר "הצ'ק מהווה פיקדון עבור מכירת דירה, הפקידה בשבעה, כשהיא תחזור היא תוציא קבלה". מבדיקת תנועות עובר ושב של עורך דין מקרית שמונה נתגלה כי הוא לא רשם כ- 9000 ₪. עורך הדין טען "כנראה טעות אנוש".

המבקרים ערכו תצפית על מוכר מוצרי הנעלה בשוק הפתוח באחד מהיישובים באזור ולאחריה ביקורת ונמצא כי למוכר אין כלל תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. המוכר הסביר "אני בודק את הכדאיות של העסק". באות שוק פתוח נערכה ביקורת גם אצל מוכר תכשיטים ומוצרי ונמצא כי ההכנסות של יום הביקורת לא נרשמו כלל. המוכר טען "אני אוסף כמה לקוחות ביחד ואז רושם".

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close