חדשות כלכלה

אושר סופית: אסור לעשן גם בגני שעשועים, מגרשי ספורט, אירועים ומקומות ציבוריים נוספים

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה היום באופן סופי את צו משרד הבריאות שלפיו האיסור על עישון במקומות ציבוריים יורחב. יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף, ציין בדיון כי הוועדה הקפידה לכלול בצו הוראות המאפשרות אכיפה, ולא איסורים שאינם ריאליים.

מגיפת העישון גובה את חייהם של כ-8,000 איש ואישה מידי שנה בישראל, כ-800 מהם (10%) לא היו מעשנים אך נחשפו לעישון כפוי. במחקרי משרד הבריאות נמצא כי נתגלו סימנים של חשיפה לעישון בקרב 63% מציבור הלא מעשנים. הדבר מראה על כך שיש חשיפה נרחבת של עישון פאסיבי בישראל ולכן יש לפעול להתערבות על מנת לצמצם את התופעה הזו.

צו משרד הבריאות קובע כי תוך 60 יום מפרסום התקנות, ייאסר עישון במקומות רבים בהם נערכים הופעות או אירעים תחת כיפת השמיים אשר משתתפים בהם מעל 50 אנשים (אזורים המפוקחים בד"כ על ידי הרשות המקומית). כמו כן, ייאסור עישון בשטחי בתי חולים ומרפאות ולרבות מחוץ למבנים, משרדים ממשלתיים, רשויות ציבוריות, בתי משפט ומועצות דתיות.

בנוסף, העישון יואסר גם בבריכות שחייה, מכוני ספורט ואזורים בהם מתקיימים פעילויות גופניות (גם מגרשי ספורט ומקומות פתוחים נוספים), איזור גני ילדים וגני שעשועים, חניונים ציבוריים מקורים או תת קרקעי וכן גני חיות.

עם זאת, הנהלות של אזורים ציבוריים אלו כגון הנהלת בתי חולים, הנהלת משרדי ממשלתיים והנהלת חניונים, רשאים לקבוע איזורי עישון שיימצאו בטווח של 10 מטר מאזור הכניסה או היציאה וכל זאת בתנאי שזה לא יהווה פגיעה בחלקים אחרים של המקומים ולא יהיו בתי מגורים.

נוסף לכך, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר כי משרד הבריאות יביא לאישור ועדת הבריאות הרחבה נוספת שמטרתה לאסור עישון במסעדות וברים.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close