שיווק ופרסום

רשמי: פייסבוק תאסור על מודעות ופרסום מטבעות דיגיטליים ואופציות בינאריות

הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, הודיעה כי לא תאפשר מודעות ופרסום של אופציות בינאריות, מטבעות דיגיטליים והנפקת ראשונית של מטבעות (ICO)

פייסבוק הודיעה על מדיניות פרסום חדשה בנושאי מוצרים ושירותים פיננסיים ובה היא מפרטת אילו מודעות רשאיות להיות ואילו היא תאסור על פרסום. כאשר המילה שירותים פיננסיים היא תחום רחב היקף, בעיקר מדובר על 3 תחומים עיקריים: אופציות בינאראיות, מטבעות דיגיטליים כגון ביטקוין והתחום הנוסף הוא הנפקה ראשונית של מטבעות/אסימונים (ICO).

מטרת המדיניות החדשה היא למנוע ממפרסמים להטעות את האנשים ולפרסם מודעות מפוקפקות שיכולות לסכן את כספי האנשים. למרות שפייסבוק מרוויחה בעיקר מהמודעות והפרסום בה – היא לא מעוניינת שמודעות מטעות או מודעות הונאה יופיעו בה, דבר שיכול גם להשפיע בסופו של דבר לרעה על פייסבוק בעת התערבות רגולטורים בנושא.

מודעות לדוגמה שלא יאושרו

  • "התחל לסחור באופציות בינאריות וקבל 10 עסקאות בחינם".
  • "לחת כאן כדי ללמוד על מטבעות דיגיטליים ללא סיכון המאפשרים תשלומים מידיים".
  • "ICO חדש! קבל 25% הנחה על אסימונים כעת".
  • "השתמש בחסכון שלך כדי לקנות ביטקוין כעת".

המדיניות החדשה תהיה תקפה לכל הפלטפרמות הפרסום לרבות פייסבוק עצמה, אינסטגרם, מסנג'ר ו- Audience Network. פייסבוק תאכוף את כל המודעות בפלטפורמות אלו ותאסור מודעות שלהם. לפי הודעתה, ייתכן המדיניות הזו תשתנה בעתיד והיא תאפשר את הפרסום בעתיד, כרגע היא לא מאפשרת זאת מכיוון שמפרסמים פועלים כעת שלא בטוב לב.

לבסוף, פייסבוק טוענים כי המודעות בפייסבוק חייבות להיות בטוחות והן חייבות להיות בנויות בתחילה עבור האנשים, וזו הדרך שבה הם מאמינים. לכן למודעות שמטעות את האנשים או כוללות הונאה – אין להן מקום בפייסבוק.

המדינות הזו היא רצף של שינויים ועדכונים שפייסבור עורכת בפלטפורמה שלה. למשל, פייסבוק הודיעה לפני כ-3 שבועות כי היא מעדכנת את הניוזפיד ומעתה משתמשים יראו יותר פוסטים של חברים ומשפחה ופחות פוסטים של דפים עסקיים ותוכן ציבורי.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close