צרכנות פיננסית

השרה לשיוויון חברתי: להעלות את גיל הפרישה מבחירה לנשים ולגברים לגיל 70

ועדת הכספים בדיון ראשון לקראת התקציב הנושא הינו שוויון חברתי וסגירת פערים

"חייבים לצאת מהקיבעון בנושא גיל הפרישה, אנשים חיים היום יותר ורוצים לעבוד יותר", כך אמרה הבוקר (ד') השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל (הליכוד), בדיון על תקציב משרדה לשנת 2019 בוועדת הכספים.

השרה הוסיפה: "יש להפסיק עם החלוקה המגדרית בין נשים לגברים ולעבור לחלוקה לפי מקצועות. נשים רבות וגם גברים רבים מעוניינים להמשיך לעבוד גם אחרי גיל 67, שזה הגיל שאחריו אין אפשרות חוקית להמשיך לעבוד. אז במקום לחלק מגדרית, יש להפריד בין מקצועות שוחקים ליתר המקצועות. במקצועות שוחקים יש להותיר את גיל הפרישה על 62 ולא להעלותו אצל נשים ל- 64 וביתר המקצועות להעלות לגיל 67 עם אפשרות של המשך עבודה מבחירה עד גיל 70. אני מאמינה שבעתיד הגיל יעלה אף מעבר לכך. הזמנים השתנו ורבים מעדיפים להמשיך לעבוד".

את הדברים השמיעה גמליאל לאור שאלה בעניין שהפנה אליה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "ועדת הכספים יושבת כבר זמן רב על המדוכה הזאת של גיל הפרישה לנשים ועמדתך בנושא חשובה". הדיון היום בוועדה, היה הדיון הראשון על תקציבי משרדי הממשלה לקראת תחילת הדיונים על תקציב המדינה ל- 2019 בוועדת הכספים.

יו"ר הוועדה גפני בירך את השרה גמליאל ואמר לה: "את השרה הראשונה שמגיעה לכאן להצגת תקציב משרדך, אף שטרם הופצו ספריי התקציב. את עוסקת בנושא חשוב ומהותי של סגירת פערים בחברה הישראלית ואני רואה חשיבות רבה בעבודת משרדך ובכך שיועמדו לרשותו התקציבים הדרושים להשגת היעד הזה של צמצום פערים".

במהלך הדיון התברר שהשרה מתקשה להאריך את כהונתו של המשנה למנכ"ל למגזר הערבי, איימן סף, שכל הגורמים, כולל היא עצמה, מאוד מרוצים מתפקודו ומעבודתו. "מדובר באדם בעל ניסיון ויכולת מוכחים ולצערי, מרוב החששות ממינויים פוליטיים הכהונה שלו ושל רבים אחרים קצובה ולא ניתן להאריך. הנושא נתון לפתחה של נציבות שירות המדינה" אמרה. גפני וחברי ועדה נוספים הביעו תסכול מכך.

גמליאל סיפרה שהיא מקבלת פניות מנשים רבות שמגיעות לגיל 67 ונאלצות לפרוש, כי כך מחייב החוק ואמרה: "אנשים היום רוצים להמשיך לעבוד ולא מעוניינים לפרוש בגיל 67 ולכן צריך לצאת מהקיבעון בנושא. אלו שיעבדו עד גיל 70 יממנו את אי העלאת גיל הפרישה לנשים מ 62 ל 64 במקצועות שוחקים. תוחלת החיים עולה כל הזמן וכבר מדברים על-כך שבעוד כמה שנים תוחלת החיים הממוצעת תעמוד על 100 ולכן, אין לי ספק, שגיל הפרישה יעלה אף מעבר ל- 70. הגישה חייבת להשתנות".

עוד בנושא:
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

תגובה אחת

  1. 1) קובעי החוק מוגנים בתקופת הפנסייה שלהם ע"י סכום נכבד, שנגבה מן הציבור. 2) המשכורות של קובעי החוק גבוהות מספיק כדי לאפשר להם לפרוש לפני גיל הפנסיה. 3) המשכורות שלהם מספיק גבוהות כדי להחזיק: גנן, מנקה, נהג וכד'. ושאר עם ישראל? המעמד הבינוני ומטה – כולם עובדים יותר משמונה שעות ביום, אח"כ מגיעים הביתה למשרה שנייה ו/או שלישית: טיפול בילדים, אחזקת הבית, כלכלת הבית וכו'. אנחנו, שעבדנו קשה כל חיינו, כדי לשלם מיסים לתחזוקת מנהלי המדינה, רוצים לפרוש בשיא, כשיש לנו עדיין כוח במותננו כדי להנות מן הנכדים, כדי לעזור לילדים בנשיאת עול פרנסת המשפחה, כדי לעזור לאימהות, כשהאבות מרשתים במילואים. ועוד ועוד. על כל זאת עלינו לצאת לפנסיה כמה שיותר מוקדם.כן, אנחנו, משלמי המיסים, מגיע גם לנו להנות מן החיים. קובעי המדיניות: קחו זאת בחשבון, חישבו עלינו, לא על הכסף כי בזכותנו אתם עשירים ונהנים !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close