צרכנות פיננסית

אושר בקריאה ראשונה: דחיית מועד הפירעון החודשי של המשכנתא

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הבנקאות בעניין דחיית מועד הפירעון החודשי של הלוואה לדיור בנסיבות מיוחדות בתמיכת 40 חברי כנסת לאחר שאושרה לקריאה ראשונה על ידי ועדת הכלכלה.

כיום, אדם אשר נוטל הלוואה לדיור ומגיע למצב של אובדן פרנסה כתוצאה מפיטורין או התפטרות והוא נכנס למעגל האבטלה, מתקשה לעמוד בהחזרי המשכנתא. פעמים רבות, הבנק מתחיל בהליכי מימוש הבטוחה – דבר יקר ופוגעני לשני הצדדים.

הצעת החוק מאפשרת ללקוח שההכנסה שלו נפגעה כתוצאה ממחלה, אבטלה או לידה, לדחות את מועד הפירעון החודשי (גרייס) של ההלוואה לדיור מהבנק.

הבנק ימסור בכתב לנוטל המשכנתא הסבר לגבי התנאים לדחיית מועד הפירעון החודשי של ההלוואה. כדוגמת עמלה כלשהי עבור הדחייה, אפשרות לדחות תשלום מלא או חלקי ועוד. כך למשל, על פי ההצעה, מובטלים או חולים יוכלו לקבל דחייה של 3 וחודשים ומעלה, יולדות יוכלו לקבל לתקופה ארוכה יותר שכן הן לא חוזרות לעבוד במשך חצי שנה בד"כ לאחר הלידה.

ההצעה כאמור אושרה על ידי מליאת הכנסת ותעבור לקריאה שניה ושלישית לועדת הכלכלה.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close