צרכנות

עיצומים כספיים על חצי חינם, קשת טעמים ו- פרשמרקט בסך 60 אלף ₪ לכל אחת

הממונה על הגבלים עסקיים הטילה עיצומים כספיים על 3 חברות מזון בהתאם לסכמות המותנית לה לפי חוק קידום התחרות בענף המזון.

3 החברות שהוטלו עליהן עיצומים כספיים הן חצי חינם, קשת טעמים ו- פרשמרקט בגלל הפרת חובת דיווח החלה על ספקים וקמעונאים גדולים לפי חוק המזון ותקנות קידום התחרות בענף המזון. רשות ההגבלים העסקיים מפרסמת כל שנה רשימה של קמעונאים וספקים גדולים דבר שעוזר להחיל עליהן את הוראות החוק. כמו גם עוזר לבנות אזורי ביקוש, איסורים ועוד.

על פי החוק, קמעונאי גדול, מחוייב לדווח אחת לשנה לממונה על ההגבלים העסקיים על החנויות שהוא מחזיק, מיקומן, שטח המכירה שלהן, המועד שבו החלה לפעול כל חנות, ומחזור המכירות השנתי של כל חנות וזאת עד לחודש מרץ עבור השנה הקודמת.

שלושת החברות הללו לא דיווח לממונה על ההגבלים העסקיים במועד ולכן בחודש אפריל, הממונה הטילה קנסות של 100,000 ₪ על כל אחת. לאחר הקנסות, החברות דיווחו לממונה כל אחת בזמן שלה.

לאחר בחינת נסיבות המקרים ובהתאם לחישוב הקנסות והעיצומים הכספיים הקבועים בחוק, הממונה החליטה להטיל עיצומים כספיים בסך 100,000 ₪. החברות כאמור, טיפולו בליקוי ועל מנת לסיים את המגעים, הממונה הפחיתה את גובה העיצום הכספי ל-60,000 ₪ עבור כל אחת.

החברות ישלמו את העיצומיים בתוך 30 יום והממונה לא תנקוט בצעדים מול בעלי המניות ונושאי המשרה.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close