טכנולוגיה ודיגיטל

פיירפוקס סנד (Firefox Send) – כך תוכלו לשלוח קבצים גדולים באופן מוצפן

מוזילה, הארגון שמפתח את הדפדפן הפופולארי פיירפוקס, השיקה שירות שליחת קבצים גדולים באופן מוצפן העונה לשם פיירפוקס סנד (Firefox Send). אמנם זה לא השירות הראשון או היחידי שמספק פיתרון לבעיה דומה, אך האופן שבו הושק השירות עונה על צרכים נוספים.

פיירפוקס Send הוא שירות חינם המאפשר שליחת קבצים באופן מוצפן בין אנשים. באמצעות השירות ניתן בקלות לשלוח קבצים באמצעות כל דפדפן (לא רק של פיירפוקס) ובעתיד החברה תשיק גם אפליקציה למכשירי אנדרואיד.

אחד היתרונות הגדולים של השירות, הוא שהוא מאפשר להגביל את כמות ההורדות או להציב זמן תפוגה שלאחריו, הקישור שממנו ניתן להוריד את הקבצים לא יהיה פעיל יותר. היתרון הגדול בכך, שהדבר מונע להעביר שוב ושוב את הקישור שמאפשר לכל העולם להמשיך להוריד את הקבצים.

Firefox Send – איך זה עובד?

השירות מאפשר למשתמשים להעלות קובץ או כמה קבצים לדפדפן עד לגודל של 1 ג'יגה בייט ללא צורך להירשם לשירות, או אפשר להעלות קבצים בגודל של 2.5 ג'יגה בייט אך יש ליצור חשבון פיירפוקס (שהוא אגב, בחינם).

לאחר העלאת הקובץ או הקבצים, ניתן לבחור תפוגה של הקישור שממנו מורידים את הקבצים. תפוגה ניתן לבחור לפי כמות הורדות מקסימלית (1-5, 20, 50 או 100 הורדות) או לפי זמן עד לתפוגה (5 דקות, שעה, יום או 7 ימים) – חלק מההגדרות של ההגבלות מחייבות יצירת חשבון פיירפוקס חינמי.

בנוסף, ניתן להגן עם סיסמא, כך שרק מי שיש לו את הסיסמא – יוכל לגשת ולהוריד את הקבצים.

לבסוף, בעת לחיצה על כפתור ההעלאה – השירות מעלה את הקבצים באופן מוצפן לשרת ואז הוא מספק לכם קישור שאותו אפשר לשתף לאנשים אחרים.

אבטחה ופרטיות

כאשר מעלים קבצים לאינטרנט, הם עשויים להיות חשופים לגורמים אחרים. קיימים שירותים שבאמצעותם ניתן להעלות קבצים באופן מוצפן, כמו השירות הזה, פיירפוקס Send. הצפנה כזו, משמעה כי פיירפוקס אינה יכולה לגשת לתוכן של הקובץ או לשם שמו, שכן הוא מועלה באופן מוצפן.

כברירת מחדל, הקבצים נשמרים על שרת, שהוא אגב של גוגל קלאוד, למשך 24 שעות או 7 ימים, או אם נקבע קודם לכן על ידי המשתמש, ואז הקובץ נמחק. כמובן שהקישור עצמו פג תוקף ולא ניתן להוריד יותר דרכו את הקובץ, עם זאת, הקישור עצמו נותר בהיסטוריית הדפדפן.

השירות שומר את מספר ה-IP של המשתמשים הן מי שמעלה והן מי שמוריד את הקבצים, למשך 90 ימים. פיירפוקס עשויה להתאים באמצעות כתובת IP ולבדוק האם יש חשבונות מקושרים לאותה כתובת ובכך לקשר בינהם ולחשוף את כתובת האימייל שלכם.

כניסה לשירות בקישור זה.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close