דין ומשפט

רשות ההגבלים העסקיים קנסה 3 חברות מזון ב-100,000 ₪ כ"א, 12 נוספות על הכוונת

רשות ההגבלים הודיעה על כוונתה להטיל עיצומים כספיים על 3 חברות מזון בסך 100 א' ₪ לכל אחת ועל 12 קמעונאיות / ספקיות גדולות על הטלת עיצומים אם לא ימלאו חובותן

הממונה על הגבלים עסקיים הודיעה אתמול כי בכוונתה לעשות שימוש בסמכות המוקנת לה על פי חוק קידום התחרות בענף המזון ולהטיל על חצי חינם, קשת טעמים ופרשמרקט עיצום כספי בסך 100,000 ₪ לכל אחת, וזאת בגלל הפרת חובת הדיווח החלה על החברות בהתאם להוראות חוק המזון והתקנות מכוחו.

מדובר בשנה שלישית ברציפות שחברות אלו מפרות את חובת הדיווח המוטלת עליהן והשלימו את דיווחן רק לאחר פניות והתראות מצד רשות ההגבלים העסקיים.

בנוסף לכך, הממונה הודיעה גם על כוונתה להטיל עיצום כספי בסכום זהה על 6 ספקים גדולים – עוף ירושלים, אנג'ל, ביכורי שדה דרום, סוגת תעשיות, מילואות ועוף שאן, וכן על 6 קמעונאים גדולים – סופר דוש, שוק העיר, קינגסטור, בר כל, זול ובגדול וקואופ ישראל, שהפרו את חובת הדיווח המוטלת עליהן השנה, וזאת אם לא יקיימו את חובת הדיווח החלה עליהם עד מחר.

פרסום רשימות של קמעונאים וספקים גדולים הוא בין היתר, הבסיס להחלת האיסורים הנוגעים ליחסי הסחר בין קמעונאים והספקים הגדולים הקבועים בחוק המזון ולפיכך הוא תנאי הכרחי לקיום הוראות החוק ולקידום תכליותיו.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות, ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close