דין ומשפט

רשות ההגבלים העסקיים קנסה 3 חברות מזון ב-100,000 ₪ כ"א, 12 נוספות על הכוונת

רשות ההגבלים הודיעה על כוונתה להטיל עיצומים כספיים על 3 חברות מזון בסך 100 א' ₪ לכל אחת ועל 12 קמעונאיות / ספקיות גדולות על הטלת עיצומים אם לא ימלאו חובותן

הממונה על הגבלים עסקיים הודיעה אתמול כי בכוונתה לעשות שימוש בסמכות המוקנת לה על פי חוק קידום התחרות בענף המזון ולהטיל על חצי חינם, קשת טעמים ופרשמרקט עיצום כספי בסך 100,000 ₪ לכל אחת, וזאת בגלל הפרת חובת הדיווח החלה על החברות בהתאם להוראות חוק המזון והתקנות מכוחו.

מדובר בשנה שלישית ברציפות שחברות אלו מפרות את חובת הדיווח המוטלת עליהן והשלימו את דיווחן רק לאחר פניות והתראות מצד רשות ההגבלים העסקיים.

בנוסף לכך, הממונה הודיעה גם על כוונתה להטיל עיצום כספי בסכום זהה על 6 ספקים גדולים – עוף ירושלים, אנג'ל, ביכורי שדה דרום, סוגת תעשיות, מילואות ועוף שאן, וכן על 6 קמעונאים גדולים – סופר דוש, שוק העיר, קינגסטור, בר כל, זול ובגדול וקואופ ישראל, שהפרו את חובת הדיווח המוטלת עליהן השנה, וזאת אם לא יקיימו את חובת הדיווח החלה עליהם עד מחר.

פרסום רשימות של קמעונאים וספקים גדולים הוא בין היתר, הבסיס להחלת האיסורים הנוגעים ליחסי הסחר בין קמעונאים והספקים הגדולים הקבועים בחוק המזון ולפיכך הוא תנאי הכרחי לקיום הוראות החוק ולקידום תכליותיו.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close