שיווק ופרסום

מאגרי תמונות להורדה בחינם ללא זכויות יוצרים – רשימת אתרים

מכירים את המשפט "תמונה שווה אלף מילים"? אבל איפה באמת מוצאים תמונה איכותית? הכירו מאגרי תמונות להורדה בחינם ללא זכויות יוצרים (רשימת אתרים). אתרי תמונות אלו מאפשרים למצוא את התמונה המתאימה ביותר עבורכם, להוריד אותה למחשב או לטלפון ולהשתמש בה.

למי הכתבה הזו מיועדת? אם אתם אנשי שיווק, אנשי דיגיטל, מעצבים או אנשים אחרים שעושים שימוש בתמונות למטרות שונות, אתם צריכים להכיר מהו סוג הרשיון הניתן לשימוש בתמונה, אם ניתן, ואיפה אפשר למצוא תמונות להורדה בחינם וזאת ללא זכויות יוצרים.

קצת על זכויות יוצרים עבור תמונות

לכל תמונה שנוצרה, יש זכויות יוצרים. זכויות אלו מקנות ליוצר הגנה מפני העתקה או שימוש לא חוקי. כאשר אדם משתמש בתמונה שלא שייכת לו, הוא עשוי להיתבע על כך, גם אם השימוש בוצע ללא כוונת רווח או לצרכים פרטיים.

על מנת להימנע מכך, עבור כל תמונה שאתם מעוניינים להשתמש בה, עליכם לקרוא מהו סוג הרישיון הניתן לשימוש בתמונה. סוג הרישיון נקבע על ידי היוצר או על ידי אתר מאגרי התמונות, והוא קובע בין היתר את התנאים לגבי אופן השימוש בתמונה.

מובהר כי תמונה שאין לה קרדיט כלל כדוגמת באתר גוגל תמונות, הופצה אפליקציות שונות כמו וואטסאפ, או נמצאה באתרים אחרים – אין זה אומר כי התמונה ללא זכויות יוצרים. אם מישהו עובר על החוק ומשתמש בתמונה כנגד לרישיון הניתן לה, לא אומר כי גם אתם יכולים לעשות כן.

קיימים כמה מאפיינים של זכויות יוצרים על פי ארגון קריאטיב קומונס (Creative Commons):

  • דרישת ייחוס (BY) – תמונה עם צירוף זה מחייבת מתן קרדיט ליוצר התמונה.
  • שימוש לא מסחרי (NC) – תמונה עם צירוף זה אסורה לשימוש למטרה מסחרית.
  • איסור יצירה נגזרת (ND) – תמונה עם צירוף זה אסורה לשינוי או עריכה.
  • שיתוף זהה (SA) – תמונה עם צירוף זה מחייבת הפצת התמונה עם אותו סוג הרישיון.

תמונה יכולה להיות שילוב של אחד או יותר מהמאפיינים הללו.

תמונה ללא ייחוס כלל או כזו שמסומנת עם CC0 – היא הדרגה הפשוטה ביותר והיא מאפשרת שימוש בתמונה ללא מגבלות. דהיינו, תמונה כזו מאפשרת שימוש למטרה פרטית או מסחרית, ניתנת לשינוי או לעריכה, אינה מחייבת קרדיט ליוצר וגם הפצתה תחת סוג רישיון שונה.

למעשה, אתרי התמונות שנציג מטה, עשויים לכלול צירוף כזה או אחר כפי שרשום לעיל, או בדרך כלל עם צירוף CC0.

רשימת אתרי תמונות יפות להורדה בחינם ללא זכויות יוצרים

להלן רשימת מאגרי תמונות שניתן להוריד אותם למחשב או לטלפון הנייד, לעשות בהם שימוש פרטי או מסחרי, לערוך אותם מחדש או להפיץ אותם תחת רישיון אחר וכל זאת בכפוף למגבלות של האתר ולדרישת הרישיון.

בכל תמונה שנמצאת במאגרי תמונות הרשומים מטה, מופיע רישיון השימוש בתמונה. חפשו את הרישיון של התמונה שמופיע באותו עמוד של התמונה ולידה ופעלו על פי הרישיון.

המלצתינו היא לספק קרדיט בכל מקרה ליוצר או למקור התמונה, ובלבד שזה לא יפחת מהרישיון עצמו. כאשר נאמר לשימוש מסחרי, הרי הכוונה היא כל שימוש שלא לצורך פרטי/אישי, כמו לצורך פרסום מודעות באינטרנט או מחוץ, בלוגים ואתרים, עיצוב ברשתות חברתיות ועוד.

1. Pixabay

פיקסאביי (Pixabay) הוא ללא ספק מאגר תמונות גדול שמציע מבחר של תמונות מכל מיני קטגוריות ומכמה סוגים. גם תמונות רגילות, גם תמונות ווקטורים, גם איסולטרציה ואפילו וידיאו. ניתן להוריד תמונות במגוון של גדלים: קטנות, בינוניות או תמונות גדולות.

כל התמונות באתר ניתנות ברישיון CC0 המקנות שימוש חופשי. ניתן ליצור חשבון ולעקוב אחר העלאות חדשות של משתמשים שמעניינים אתכם.

כניסה לאתר.

2. Pexels

אתר דומה לאתר הקודם, שיש להם לא מעט תמונות חופפות (שנמצאות הן שם והן שם) הוא אתר פקסלס (Pexels). באתר ניתן להוריד מגוון של תמונות בקטגוריות שונות. התמונות שמועלות לאתר ניתנות לשימוש חופשי ברישיון CC0.

כניסה לאתר.

3. Free Images

אתר Free Images הוא אתר תמונות להורדה חינם נוסף לאתרים לעיל. המאפשר הורדה של מאות אלפי תמונות שונות לצרכים פרטיים או לצרכים מסחריים. התמונות באתר ניתנות לשימוש ללא הגבלה תחת הרישיון הניתן באתר. התמונות ניתנות בחינם ואין צורך לתת קרדיט ליוצר.

כניסה לאתר.

4. Flickr

כנראה רובכם מכיר את אתר שיתוף התמונות פליקר (Flickr). אך לא כולכם כנראה יודעים שניתן להוריד משם תמונות למחשב שלכם. בשונה מהאתרים הקודמים, בפליקר קיימים מגוון של תמונות שמועלות על ידי משתמשים כאשר לחלקן יש זכויות יוצרים.

אין זה אומר שלא ניתן להשתמש, אלא ניתן לקרוא מהו סוג הרישיון באילו תנאים כן אפשר להשתמש. מי שאינו מעוניין לקחת סיכון, יכול לסנן בתוצאות החיפוש ולבחור תמונות שניתן לעריכה ולמטרת שימוש מסחרי.

כניסה לאתר.

5. Foter

עוד אתר ששווה להכיר הוא אתר פוטר (Foter). כאן למעשה ניתן למצוא תמונות ברמה מאוד גבוהה להורדה ולשימוש חופשי ומסחרי. רישיון שימוש בתמונות באתר הוא חופשי CC0.

כניסה לאתר.

6. Unsplash

מאגר תמונות טוב נוסף לאלו לעיל הוא אתר Unsplash. באתר ניתן למצוא מגוון ענק של תמונות להורדה בחינם מתחומים שונים. טבע, בריאות, יופי, עסקים, אוכל, נופש ועוד. התמונות באתר ניתנות לשימוש חופשי וללא צורך מתן קרדיט ליוצר.

כניסה לאתר.

7. StockSnap.io

אתר נחמד נוסף הוא StockSnap.io. המאגר מציע מבחר ענק של תמונות מהקטגוריות המובילות. ניתן לבדוק מהם החיפושים הפופולאריים באתר, מהם התמונות המגמתיות ביותר ומיון על פי מספר הורדות. כמו אתרים אחרים לעיל, ניתן לחפש איזה תמונה שרק תרצו.

התמונות באתר ניתן לשימוש חופשי, לצרכים פרטיים ועסקיים וכן ללא צורך במתן קרדיט ליוצר. ניתן גם לערוך את התמונות. בקיצור, רישיון CC0.

כניסה לאתר.

8. Burst

אתר Burst של חברת שופיפיי (Shopify) מאפשר למצוא תמונות להורדה בחינם וללא זכויות יוצרים. למעשה, שופיפיי היא מערכת ליצירת אתרי מסחר אלקטרוני, וייתכן המערכת הייתה מיועדת ללקוחות החברה, אולם כל אחד יכול לגשת אל האתר ולהוריד את התמונות.

חלק מן התמונות ניתנות לשימוש חופשי על פי רישיון CC0, ולחלק מן התמונות יש רישיון אחר שמחייב מתן קרדיט ליוצר התמונה ושימוש על פי רישיון אחר.

כניסה לאתר.

9. פיקיוויקי

פיקיוויקי הוא מאגר התמונות הישראלי (כחול לבן) לשיתוף חופשי. במאגר יש הרבה תמונות ותצלומים שונים הקשורים לישראל או לחברה הישראלית. התמונות ניתנות לשימוש חופשי ללא תשלום תמורת מתן קרדיט ליוצר.

כניסה לאתר.

10. Foodies Feed

אם יש לכם בלוג בתחום האוכל או שאתם אוהבים לשתף תמונות של אוכל, האתר הזה בשבילכם. כאן ניתן להוריד בחינם תמונות שונות שיכולות לעורר בכם גם תיאבון :). אגב, התמונות ניתנות לשימוש חופשי (פרטי ומסחרי) וללא מתן קרדיט ליוצר – רישיון CC0.

כניסה לאתר.

11. Gratisography

אתר נוסף שאפשר למצוא שם עוד תמונות להורדה הוא Gratisography. אמנם האתר אינו מוביל ואין פה מיליוני תמונות להורדה, אך גם זהו מאגר תמונות שאפשר לסמוך עליו. התמונות ניתנות לשימוש חופשי ללא מגבלות.

כניסה לאתר.

12. אוסף התצלומים הלאומי

אוסף התצלומים הלאומי הוא מאגר התמונות של מחלקת הצילומים של לשכת העיתונות הממשלתית של משרד ראש הממשלה. באתר ניתן למצוא תמונות של ראשי ממשלה ונשיאי המדינה וכן תמונות נוספות של טבע ואחרים. התמונות ניתנות להורדה בכפוף לתנאי השימוש, חלק מהתמונות באתר לא ניתנות לשימוש כלל.

כניסה לאתר.

13. Picography

עוד אתר שבו צלמים מקצועיים מפרסמים את התמונות שלהם הוא פיקוגראפי (Picography). המאגר אינו גדול, אך אפשר למצוא תמונות לשימוש לצרכים שלכם. השימוש כמובן חופשי (CC0).

כניסה לאתר.

14. Kaboompics

אתר שהוא פחות פופולארי וכלל הנראה מרביתכם לא מכיר אותו. עם זאת, באתר ניתן למצוא תמונות להורדה בחינם באיכות גבוהה מאוד. השימוש בתמונות הוא חופשי לשימוש פרטי ומסחרי ואינו מצריך תיוג זכויות יוצרים. עם זאת, חל איסור למכור מחדש את התמונות באתר.

כניסה לאתר.

15. Freestocks.org

עוד אתר שהוא אינו גדול די כמו המאגרים הגדולים. אבל אולי חלקכם ימצא פה תמונה להורדה לשימוש כלשהו. השימוש כאמור הוא חינם ואינו מצריך קרדיט ליוצר (CC0).

כניסה לאתר.

16. Skitterphoto

אתר נוסף שמאפשר איתור תמונות להורדה בחינם הוא אתר Skitterphoto. כאן ניתן להוריד תמונות מקטגוריות שונות וזאת ללא צורך במתן קרדיט, כמובן התמונות לשימוש חופשי על פי רישיון CC0.

כניסה לאתר.

17. Life of Pix

אוהבים תמונות של טבע, נוף, בתים, טקסטורה או תמונות של ערים? האתר הזה בשבליכם. כאן ניתן למצוא תמונות נבחרות באיכות גבוהה מאוד ובחינם. השימוש באתר הוא חופשי על פי רישיון CC0.

כניסה לאתר.

18. ShotStash

עוד סטוק של תמונות הוא אתר ShotStash. כאן ניתן למצוא תמונות יפות להורדה ולשימוש לצרכים שונים. השימוש כמובן הוא חינם ואין צורך לתת קרדיט לאתר או ליוצר.

כניסה לאתר.

19. Styled Stock

נשים בעלות בלוג או כאלו שמעוניינות להשתמש בתמונות איכותיות של סטייל ויופי, יכולות לעשות שימוש באתר הזה. יש כאן מגוון של תמונות לשימוש פרטי ומסחרי, פרסומות וכדומה. אין צורך לתת קרדיט ליוצר, רישיון CC0.

כניסה לאתר.

20. Picjumbo

אם עוד לא מצאתם את התמונה הרצוייה במאגרי התמונות לעיל, הכירו את האתר Picjumbo. כאן ניתן לאתר תמונות ממגוון קטגוריות וזאת באופן חופשי וללא צורך לתת קרדיט ליוצר.

כניסה לאתר.

21. Stockvault

עוד מאגר תמונות שניתן למצוא בו תמונות איכותיות להורדה בחינם ללא זכויות יוצרים הוא אתר Stockvault. כאן אפשר למצוא על פי קטגוריות שונות או לפי חיפוש אישי. התמונות ניתנות לשימוש חופשי CC0.

כניסה לאתר.

22. Raxpixel

גם כאן ניתן למצוא תמונות איכותיות להורדה ממגוון של קטגוריות. האתר מציע גם גרסה בתשלום, אך הגרסה ללא תשלום מאפשרת הורדה של תמונות איכותיות לשימוש פרטי או מסחרי וזאת ללא מתן קרדיט ליוצר.

כניסה לאתר.

23. Canva Photos

Canva היא מערכת לעריכת תמונות, אולם כאן היא מציעה מאגר תמונות להורדה ללא תשלום וכל זאת לשימוש חופשי וללא מתן קרדיט ליוצר. יש מגוון רחב של תמונות על פי רישיון CC0.

כניסה לאתר.

24. Freepik

אתר אינטרנט נוסף הוא אתר פריפיק (Freepik). באתר ניתן למצוא מגוון של תמונות להורדה תחת רישיון המופיע לצד התמונה. ככלל, התמונות מחייבות מתן קרדיט ליוצר וכן קישור לעמוד התמונה באתר. עם זאת, כן אפשר להשתמש לצרכים מסחריים.

בנוסף לכך, ניתן להוריד באתר גם תמונות ווקטור וגם קבצי PSD כדי ליצור לוגו לעסק, כרטיס ביקור ועוד. קבצים אלו ניתנים לשימוש על ידי תוכנות לעריכת תמונות כגון פוטושופ ואחרים.

כניסה לאתר.

25. Reshot

אתר אינטרנט לתמונות נוסף הוא אתר Reshot. באתר ניתן למצוא תמונות מקטגוריות שונות לשימוש פרטי ומסחרי ואין צורך לתת קרדיט זכויות יוצרים.

כניסה לאתר.

26. MMT

אתר אינטרנט להורדה שאפשר למצוא שם עוד תמונות איכותיות להורדה הוא MMT. האתר מאפשר עיון בתמונות על פי קטגוריות ומנוע חיפוש. השימוש באתר הוא CC0 – כלומר שימוש חופשי.

כניסה לאתר.

עד כאן. יש לכם עוד אתר תמונות שאתם רוצים להמליץ עליו? אתם מוזמנים להגיב לנו כאן למטה.

מעל 1,300 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close