אנרגיה

מחיר הדלק לחודש אפריל 2018 עולה ב-17 אגורות – 6.35 ₪ לליטר בנזין

לאחר חודש של ירידה, הדלק ממשיך לעלות לשיא חדש: מחיר הדלק לחודש אפריל 2018 עולה בכ-3%

מחיר הדלק בחודש הבא אפריל 2018: בחצות הלילה שבין שבת לראשון (31.3.2018-1.4.2018) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.35 ש"ח לליטר, עלייה של 17 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 2.75%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 20 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.43 ש"ח לליטר, עלייה של 15 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 2.84%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 17 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

הסיבות העיקרית להתייקרות הדלק בחודש הבא היא עליית מחיר הנפט בעולם.

כזכור ביולי 2017 עמד מחיר הדלק על 5.76 ₪ כולל מע"מ. פרט נוסף שחשוב לציין, מחיר הדלק אפריל 2018 הוא הגבוה מאז כשנתיים וחצי אחורה. בחודש ספטמבר 2015 מחיר הדלק עמד על 6.09 ₪ לליטר, כאשר חודש אחד לפני הוא היה 6.38 ₪.

מחיר בנזין 95 אוקטן בתחנות התדלוק

בעבר, מחיריהם של מוצרי הדלק עמדו תחת פיקוח במחיר שער בית זיקוק. בשנת 2006, בוטל הפיקוח על המחיר בשער בתי הזיקוק של מרבית מוצרי הדלק. כיום מצוי בפיקוח בשער בתי הזיקוק מחירו של מזוט 3.5% ושני סוגי זפת. המחיר המפוקח בתחנה הינו לבנזין 95 בלבד.

מחיר בנזין 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש, עפ"י החלטת הממשלה. המחיר המעודכן מתפרסם בתחילת החודש בעיתונים יומיים ובאתר משרד האנרגיה והמים. באתר ניתן לעקוב גם אחר מחירים היסטוריים של הבנזין.

החישוב משקלל את ממוצע מחירי הבנזין באירופה בחמשת ימי המסחר שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש – כאשר התוצאה מוכפלת בשער הדולר המחאות מכירה בנק לאומי (שער המחאות גבוה) שביום החמישי לימי המסחר.

מבנה מחירי הדלק

מחיר הבנזין בתחנות הדלק מורכב מן הרכיבים הבאים:

  1. המחיר בשער בית הזיקוק.
  2. בלו (נקבע על ידי רשות המסים במשרד האוצר).
  3. סל הוצאות השיווק לבנזין.
  4. מע"מ (נקבע על ידי משרד האוצר).
  5. תוספת שירות מלא (לא נגבית בשירות עצמי).

מחירי מוצרי הדלק שבפיקוח ושאינם בפיקוח

מאז הפרטת בתי הזיקוק (2007) המדינה אינה מפקחת על מחירי מוצרי הדלק המיוצרים בבתי הזיקוק בישראל, למעט מחירי הזפת ומזוט כבד 3.5% גופרית, המתפרסמים מדי חודש ב"הודעה לעדכון מחירים מירביים למוצרי נפט"

משרד האנרגיה והמים ממשיך לפרסם את המחיר המחושב של מוצרי הדלק, בהתאם לשיטת החישוב שהייתה נהוגה ערב הסרת הפיקוח, תחת הכותרת "מחירים תיאורטיים של מוצרי דלק שאינם בפיקוח".

עוד בנושא

מעל 1000 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close