אנרגיה

מחיר הדלק לחודש יוני 2018 עולה ב-14 אגורות – 6.60 ₪ לליטר בנזין

מחיר הדלק לחודש הבא מזנק שוב - עולה ב-2.17%

מחיר הדלק בחודש הבא יוני 2018: בחצות הלילה שבין יום חמישי ליום שישי (31.5.2018-1.6.2018) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק.

כתבה חדשה: מחיר הדלק יולי 2018

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.60 ש"ח לליטר, עלייה של 14 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 2.17%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש קודם. זאת לאחר שעלה בחודש מאי ב-11 אגורות.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.64 ש"ח לליטר, עלייה של 12 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 2.17%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מהחודש קודם.

הסיבות העיקרית להתייקרות הדלק בחודש הבא היא עליית מחיר הנפט בעולם וכן עליית שער החליפין דולר שקל.

כזכור ביולי 2017 עמד מחיר הדלק על 5.76 ₪ כולל מע"מ – הנמוך בכל שנת 2017, ב-2016 מחיר הדלק הנמוך ביותר היה 5.54 ₪ בחודש מרץ. פרט נוסף שחשוב לציין, מחיר הדלק לחודש הבא הוא הגבוה מאז כשנתיים וחצי אחורה. בחודש יולי 2015 מחיר הדלק עמד על שיא שנתי 6.65 ₪ לליטר, כאשר חודש אחד אחרי הוא התחיל לרדת למחיר 6.38 ₪ לליטר.

מחיר בנזין 95 אוקטן בתחנות התדלוק

בעבר, מחיריהם של מוצרי הדלק עמדו תחת פיקוח במחיר שער בית זיקוק. בשנת 2006, בוטל הפיקוח על המחיר בשער בתי הזיקוק של מרבית מוצרי הדלק. כיום מצוי בפיקוח בשער בתי הזיקוק מחירו של מזוט 3.5% ושני סוגי זפת. המחיר המפוקח בתחנה הינו לבנזין 95 בלבד.

מחיר בנזין 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש, עפ"י החלטת הממשלה. המחיר המעודכן מתפרסם בתחילת החודש בעיתונים יומיים ובאתר משרד האנרגיה והמים. באתר ניתן לעקוב גם אחר מחירים היסטוריים של הבנזין.

החישוב משקלל את ממוצע מחירי הבנזין באירופה בחמשת ימי המסחר שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש – כאשר התוצאה מוכפלת בשער הדולר המחאות מכירה בנק לאומי (שער המחאות גבוה) שביום החמישי לימי המסחר בתוספת עלויות מקומיות של מרווח ומסים.

מבנה מחירי הדלק

מחיר הבנזין בתחנות הדלק מורכב מן הרכיבים הבאים:

  1. המחיר בשער בית הזיקוק.
  2. בלו (נקבע על ידי רשות המסים במשרד האוצר).
  3. סל הוצאות השיווק לבנזין.
  4. מע"מ (נקבע על ידי משרד האוצר).
  5. תוספת שירות מלא (לא נגבית בשירות עצמי).

מחירי מוצרי הדלק שבפיקוח ושאינם בפיקוח

מאז הפרטת בתי הזיקוק (2007) המדינה אינה מפקחת על מחירי מוצרי הדלק המיוצרים בבתי הזיקוק בישראל, למעט מחירי הזפת ומזוט כבד 3.5% גופרית, המתפרסמים מדי חודש ב"הודעה לעדכון מחירים מירביים למוצרי נפט"

משרד האנרגיה והמים ממשיך לפרסם את המחיר המחושב של מוצרי הדלק, בהתאם לשיטת החישוב שהייתה נהוגה ערב הסרת הפיקוח, תחת הכותרת "מחירים תיאורטיים של מוצרי דלק שאינם בפיקוח".

עוד בנושא

מעל 1000 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close