צרכנות

מחיר הדלק לחודש יוני 2019 יורד ב-14 אגורות – 6.37 ₪ לליטר בנזין

מחיר הדלק בחודש הבא יוני 2019: בחצות הלילה שבין יום שבת ליום ראשון (01.06.2019-02.06.2019) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.37 ש"ח לליטר, ירידה של 14 אגורות מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש קודם.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.45 ש"ח לליטר, ירידה של 11 אגורות מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מהחודש קודם.

חודש הבא מחיר הדלק ישתנה בעיקר בגלל הוזלת מחירי הדלק באירופה עקב ירידה במחיר הנפט בעולם. כזכור, בחודש שעבר מאי, מחיר הדלק עלה ב-19 אגורות.

רוצים לדעת מהו מחיר דלק עדכני בכל רגע? היכנסו לכתבה הזו – מחיר הדלק.

מחיר בנזין 95 אוקטן בתחנות התדלוק

בעבר, מחיריהם של מוצרי הדלק עמדו תחת פיקוח במחיר שער בית זיקוק. בשנת 2006, בוטל הפיקוח על המחיר בשער בתי הזיקוק של מרבית מוצרי הדלק. כיום מצוי בפיקוח בשער בתי הזיקוק מחירו של מזוט 3.5% ושני סוגי זפת. המחיר המפוקח בתחנה הינו לבנזין 95 בלבד.

מחיר בנזין 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש, עפ"י החלטת הממשלה. המחיר המעודכן מתפרסם בתחילת החודש בעיתונים יומיים ובאתר משרד האנרגיה והמים. באתר ניתן לעקוב גם אחר מחירים היסטוריים של הבנזין.

החישוב משקלל את ממוצע מחירי הבנזין באירופה בחמשת ימי המסחר שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש – כאשר התוצאה מוכפלת בשער הדולר המחאות מכירה בנק לאומי (שער המחאות גבוה) שביום החמישי לימי המסחר בתוספת עלויות מקומיות של מרווח ומסים.

מבנה מחירי הדלק

מחיר הבנזין בתחנות הדלק מורכב מן הרכיבים הבאים:

  1. המחיר בשער בית הזיקוק.
  2. בלו (נקבע על ידי רשות המסים במשרד האוצר).
  3. סל הוצאות השיווק לבנזין.
  4. מע"מ (נקבע על ידי משרד האוצר).
  5. תוספת שירות מלא (לא נגבית בשירות עצמי).

עוד בנושא

מעל 1,300 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close